| YusukeUrameshi a întrebat:

Salut ziceti-mi si mie anime-ul vostru preferat (sau anime-urile)si sa faceti si o descriere fara descriere nu va

Răspuns Câştigător
| Deea_1318 a răspuns:

Anime-ul meu preferat este Vampire Knight. Il ador are: dragoste,suferinta,vampiri, sange si niste personaje superbe :X. Kaname Senpai este cel mai dragut, misterios si elegant vampir si este indragostit de Yuuki Cross. Yuuki chiar daca nu este un vampir este extrem de draguta si este foarte atrasa de Kaname. Zero prietenul cel mai bun a lui Yuuki este un scump dar nu este un vampir pur sange ca si Kaname, ceea ce este mai dificil pentru el fiind un fel de jumate vampir jumate om :X. Aceste trei personaje sunt preferatele mele. In jurul lor se invarte aproape toata actiunea. Chiar daca are numai 13 ep un sezon, e genial :X. Crede-ma este un anime pe care merita sa-l vezi :* Fundita?:*

6 răspunsuri:
| alecsa91 a răspuns:

Dears!
Personajul principal din Dears ( ディアーズ ) e un baiat pe nume Ikuhara Takeya, el locuieste singur, tot ce incearca e sa duca o viata cat mai normala si sa demonstreze ca poate fi independent. Doreste sa nu intre in nici o problema. Nu ii pasa de o nava plina cu extraterestre dragute, numite Dears, care aterizase in urma cu un an pe pamant si care sunt in centrul atentie colegilor lui de clasa (mai ales baietii). Aceste extraterestre erau de fapt niste sclave invatate sa faca tot ce le cere stapanul lor.
intr-o zi, Takeya ajunge sa dea peste un astfel de extraterestru, care il alege drept stapan. Ne avand incredere initial gandeste ca ca micuta extraterestra o sa ii spele creierul. Totusi, deoarece ii este mila sa o alungee in strada se hotaraste sa o tina la el si sa aiba grija de ea. Ren, (numele pe care il primeste de la Takeya, deoarece numelei ei adevarat era prea lung), e incantata de faptul ca acum are un stapan pe care poate sa il multumeasca, singura problema fiind ca ea nu stie sa faca nimic.
Apare o alta extraterestra Dears care ii spune lui Takeya ca Ren e de fapt un "esec" al rasei lor. De curand aceasta fusese pierduta la un transport al "proiectelor defecte", iar acum Takeya va trebui sa se hotarasca daca vrea sa o tina ca sclava sau sa o dea organizatie lor pentru a o adormi din nou.

| alecsa91 a răspuns:

Dears!
Personajul principal din Dears ( ディアーズ ) e un baiat pe nume Ikuhara Takeya, el locuieste singur, tot ce incearca e sa duca o viata cat mai normala si sa demonstreze ca poate fi independent. Doreste sa nu intre in nici o problema. Nu ii pasa de o nava plina cu extraterestre dragute, numite Dears, care aterizase in urma cu un an pe pamant si care sunt in centrul atentie colegilor lui de clasa (mai ales baietii). Aceste extraterestre erau de fapt niste sclave invatate sa faca tot ce le cere stapanul lor.
intr-o zi, Takeya ajunge sa dea peste un astfel de extraterestru, care il alege drept stapan. Ne avand incredere initial gandeste ca ca micuta extraterestra o sa ii spele creierul. Totusi, deoarece ii este mila sa o alungee in strada se hotaraste sa o tina la el si sa aiba grija de ea. Ren, (numele pe care il primeste de la Takeya, deoarece numelei ei adevarat era prea lung), e incantata de faptul ca acum are un stapan pe care poate sa il multumeasca, singura problema fiind ca ea nu stie sa faca nimic.
Apare o alta extraterestra Dears care ii spune lui Takeya ca Ren e de fapt un "esec" al rasei lor. De curand aceasta fusese pierduta la un transport al "proiectelor defecte", iar acum Takeya va trebui sa se hotarasca daca vrea sa o tina ca sclava sau sa o dea organizatie lor pentru a o adormi din nou.

| YusukeUrameshi explică:

Deea nu merge sa iti dau fundtiza

| Swetyx a răspuns:

Deci am multe in primul rand uite unde ma uit www.anime-tv.ro aici nu se blocheaza si sunt traduse.ma uit la":
1)vampire knight.este o poveste despre vampiri si despre o academie unde vampirii si oamenii se pot intelege,
2)Death note.carnetul mortiii un tanar gaseste carnetul si vrea sa faca lumea un loc fara criminali
3)hell girl...este de asemenea un anime frumos.despre razbunarea dreapta a celor ce patesc ceva rau
4) nana estte si ea un anime frumos in care ne prezinta viata unor fete total opuse dar care ajung sa fie prietene bune... sper sati placa fundita:*:X?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 3 anime-uri preferate da eu o sa iti zic doar unul dintre ele acela fiind sailor moonbig grinpersonajul principal este usagi, o fata de 14 ani plangacioasa si cu note mici la scoala care intr-o zi intalneste o pisica numita luna si care ii daruieste lui usagi o brosa care o transforma in sailor moon...ea trebuie sa se lupte cu raul si sa gaseasca celelalte luptatoare acelea fiin sailor mercur, sailor marte, sailor jupiter si sailor venus si dupa sa o gaseasca pe printesa serenity ca s ao protejeze...sunt 5 sezoane si 4 filme, e un anime f frumos si merita vazutbig grinimi dai fundita?:*:X

| Miscelaneea a răspuns:

Anime-ul meu preferat este "Vampire Knight " (si " Vampire Knight Quality ", care este sezonul 2 ). Si Kaichou wa maid-sama. (Am mai vazut anime-uri si mi-au placut si acelea dar acestea sunt preferatele mele, merita vazute happy. Sper ca te-am ajutat big grin