| Jachy a întrebat:

Care tehnica e mai puternica? byakuganul sau sharinganul? argumentati raspunsul FUNDA

Răspuns Câştigător
| Platinumus a răspuns:

Nu am mai vazut naruto de mult, dar din cate tin eu minte byakuganul a fost prima tehnica oculara apoi au urmat descendentii sharingan si restul, acum sa spun care e mai puternica cred ca sharinganul doar daca e mangekio pentru ca tin minte cum itachi i-a ucis pe toti din clan cu tehnica asta si sigur ar fi putut si pe cei din clanul hyuga dar daca ar fi sharingan normal vs byakugan ar castiga byakugan.winking

4 răspunsuri:
| TempestUV a răspuns:

Sharingan suta la suta.

| erzabadgirl08 a răspuns:

Sharinganul-poti copia tehnicile inamicului si poti prevede miscarile lui, in timp ce byakuganul doar vede foarte departe si in toate partile, si poate vedea fluxul de chackra.

| Viperwing a răspuns:

Sharingan-ul este mai puternic decat Byakugan-ul. Sharingan-ul are mai multe abilitati decat Byakuganul si e mult mai folositor in lupta (http://naruto.wikia.com/wiki/Sharingan). Desi, dupa parerea mea, amandoua - Sharingan-ul si Byakugan-ul- sunt mai slabe in comparatie cu Rinnegan-ul.

| BLABLAGAGA a răspuns (pentru Viperwing):

De acord cu tine, dar totusi Rinnengan-ul este o tehnica oculara superioare tehnici Shatingan. Deci oarecum Sharingan-ul si Rinnengan-ul sunt aceiasi tehnica oculara dal la stadii diferite.