| AllyLove a întrebat:

Cine este mai puternica Sakura sau Ino?(argumentati)

Răspuns Câştigător
| saku970 a răspuns:

Buna!
Pai au fost multe schimbari in timp...la inceput de tot cand erau ei foarte mici,Ino era mai puternica,dar de cand Sakura a intrat in echipa lui Kakashi a inceput sa devina din ce in ce mai puternica,acum ce sa faca si ea cand ii avea in echipa pe Sasuke si pe Naruto,trebuia si ea sa se antreneze,si faptul ca a egalat-o pe Ino se vede la examemul de chunin.
Dar pe parcursul seriei ea devine eleva lui Tsunade si intr-un fel o intrece putin pe Ino,cum ar fi la sfarsitul seriei Naruto cand a fost misiunea aia sa ajute satul Nisipului si pe Garra ea a fost mult mao folositoare ca Ino.Dar Ino a devenit si ea eleva lui Tsunade.
In shippuden tot Sakura este mai puternica deoarece asa cum a zis si Kakashi,Sakura are un potential foarte mare si cred ca ai vazut si tu ce forta bruta are, si ce priceputa este la vindecat,si este si inteligenta,are multe calitati,mai multe ca ale lui Ino,bine si Ino sa dezvoltat frumos, nu zic ca nu este si ea puternica, zic doar ca Sakura este mai puternica!winking

12 răspunsuri:
| saku970 a răspuns:

Heyyy...cezi ca ai putea sa iti zici si tu parerea, sunt foarte curioasa big grin. Multumesc!

| AllyLove explică:

Eu tot sakura cred ca este mai importanta ca in primele episoade din naruto shippuden si kakashi a spus ca sakura are potentialul de a o intrece pe tsunade, intr-adevar si ino este puternica dar eu cred ca sakura o intrece pe ino.

| RoseQueen a răspuns:

Draga EllyLove,
Eu cred ca este evident ca Sakura este cu mult mai puternica decat Ino, chiar daca la inceput nu este experta in vreo anumita tehnica.Totusi, dupa plecarea lui Sasuke ea se maturizeaza rapid devenind asistenta lui Tsunade si un ninja medical de elita. Deasemenea ea lupta si pentru a-l aduce inapoi pe Sasuke asa ca are un scop in plus.

| AllyLove explică (pentru RoseQueen):

Este AllyLove

| RoseQueen a răspuns (pentru AllyLove):

ID, corect? Si mersi mult!

| AllyLove explică (pentru RoseQueen):

Hei sa stii ca asta nu-i id-ul meu de mess, asa ma cheama aici pe TPU dar id-ul meu este altul

| RoseQueen a răspuns (pentru AllyLove):

Ok! Atunci ce e cu AllyLove ca raspuns? Esti mai puternica decat amandoua la un loc nu?!

| AllyLove explică (pentru RoseQueen):

La raspunsul de mai sus ai spus"draga ellylove", iar eu ti-am zis ca de fapt este allylove, la asta m-am referit mai devreme...

| RoseQueen a răspuns (pentru AllyLove):

OK! Eu voiam sa fiu doar politicoasa nu alta...

| AllyLove explică (pentru RoseQueen):

Oh nu-i nicio problema happy

| Miky0945 a răspuns:

Pai eu cred ca sakura deoarece ea este un ninja medical mai bun decat ino plus ca are o forta mult mai mare decat ea si mai mult potential.

| Elenush_Elena_1997 a răspuns:

Sakura