| dariusneag4 a întrebat:

Cine poate sa imi spuna o gluma amuzanta?

Răspuns Câştigător
| Bloom_2977 a răspuns:

Alinuta mergea pe strada cu doua furculite in maini si striga:
- Cine vrea sa se uite in binoclu? Gratis! Satisfactie garantata.
Un trecator naiv se ofera. Alinuta ii baga furculitele-n ochi. Trecatorul incepe sa strige:
- Hei, dar nu vad nimic. M-ai pacalit.
Alinuta invirte furculitele si il linisteste:
- Stai, ca inca nu l-am reglat.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DanielDaniel_6024 a răspuns:

O tanara povesteste unei prietene:
-Duminica la strand, s-au agatat niste tipi de mine, numai pentru ca imi purtam aiurea costumul de baie.
-Cum adica?
-In mana...

| S1mplu a răspuns:

Ntorcandu-se de la coasa cu caruta plina, Vasile isi mana de zor calul.In faptul serii fiind isi biciuia bidiviul din ce in ce mai tare.
La un moment dat, satul de atata cotonogeala, calul se opreste in drum, se intoarce catre Vasile si, cu o privire plina de expresivitate, ii spune:
" Mai Vasile, da-o ma-n aia ma-si de treaba! Dai in mine ca intr-o vita. Nu te gandesti ca sunt si eu din carne, ca simt fiecare lovitura si sufar enorm.Ce dracu'ma, Vasile!"
Auzindu-si calul vorbind, ingrozit, Vasile arunca haturile din maini si o rupse la fuga peste fanete livid la fata.Credinciosul lui caine ii urma indeaproape.
La un moment dat, obosit, Vasile se opri si se aseza pe o piatra.La scurt timp sosi si cainele care, gafaind, ii spuse:
" Ba Vasile, sa fiu al dracului, ce m-a speriat calul ala cand a inceput sa vorbeasca!"rolling on the floor

| wildpepsii a răspuns:

Tatal lui bula si bula mergeau pe strada. peste colt era un cantar stricat care arata cu 300 de kile mai putin.un om se cantareste si arata 100 de kg. bula zice:uite,tata, omul acela e gol pe dinauntru.

un rrom, un polonez si un englez vroiau sa ia inima unei printese.se duc la tatal acesteia iar acela zice:
trebuie sa stati o luna intr-o camera cu cel mai mirositor porc din oras. sta polonezul si iese dupa 2 zile si zice :
puuuuuuuu ce pute.
se duce englezu.
iese dupa 2 saptamani.iese si zice:
puuuuuuuuu ce am ametit de la miros.

intra tiganu si sta o luna si jumatate.
iese porcu si zice:vai dar ce puuuuute.

intr-un bar intra un iepure.se duce la barman si zice :
3 sticle de vin.
un tigru vine la el si zice:
da ce crezi ma ca daca vi asa cu stil ti se da ce vrei?!
da mai! zice iepurele.
atunci hai sa iesim noi o clipa afara!
bine mai!
ies cei doi afara si se aud zgomote.intra doar iepurele si zice:
4 sticle de vodca!
se duce un urs la el si zice:
da ce crezi ma ca daca vi cu stil si l-ai batut pe tigru iti merge si cu mine? hai sa iesim afara o clipa!
bine! zice iepurele.
se aud zgomote intra doar iepurele si zice:
5 sticle de wisky.
vine lupul si zice:
dar ce crezi mai tu ca daca iai batut pe aia ma bati si pe mine?!
da mai, lupule, asta cred!
atunci hai afara o clipa!
bine, ma'!
se aud zgomote.
intra doar iepurele.
6 sticle de bere!
intra un leu si zice:
6 sticle de sampanie ca doar sunt cu cumnatu!big grin