| clara1122 a întrebat:

Cine vrea sa faca mai repede fundita? Sa imi spuna o gluma amuzanta rau si o sa dau fundita celui care mi se pare mie ca are cea mai amuzanta gluma.

Răspuns Câştigător
| Mandy a răspuns:

Intrebarebig grine ce crezi tu ca alearga o blonda in jurul dusului?

Raspuns tongueentru ca pe sampon scrie "Wash'n Go"

Fundabatting eyelashes

8 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

CASELE DIN APUSENI……………

Casele din Apuseni sunt atât de răsfirate, că-ntre doi vecini săteni, să fie şi-o vale poate.
Şi uite aşa într-o dimineaţă, strigă Gheorghe de pe deal înspre vale spre fâneaţă unde Toader paşte un cal:
- Toadere, mă-auzi vecine?
- No că spune, te aud bine!
- Ce i-ai dat la vaca ta când o fost beteagă ea?
- Fotoghin i-am dat, vecine!
- Fotoghin, no foarte bine.
Şi a doua zi de dimineaţă Gheorghe iar în spre fâneaţă:
- Toadere, mi-ai spus la vacă fotoghin sa-i dau şi iacă, vaca mi-o murit beteagă!
- Păi şi a me, vecine dragă!

-Sotia mea ma iubeste mai mult decat a fost vreodata iubit un barbat pe pamant!, spune Bill in timp ce-si trage scaunul preferat la bar.
− Ce te face sa spui asta?, intreaba barmanul.
− Saptamana trecuta am fost cam bolnav si mi-am luat cateva zile de concediu medical.Suzie a fost asa de incantata sa ma aiba in preajma ca de fiecare data cand venea postasul sau laptarul alerga inaintea lor fluturandu-si bratele si strigand:"Sotul meu este acasa! Sotul meu este acasa!" La banca se infatiseaza un batranel care cere sa i se acorde un credit destul de mare. Putin jenat angajatul bancii il intreaba:

− Ce varsta aveti?

−85 de ani, raspunde senin batranelul.

− Stiti, la aceasta varsta aveti nevoie de cineva care sa garanteze ca veti achita imprumutul
−A, nici o problema vin cu tata!

Blocat, functionarul exclama:
− Cu tata? Imposibil, dar cati ani are?
− 110 replica batranelul! Haideti va rog, insista el, stiti avem nevoi de bani pentru nunta bunicului
Din ce in ce mai uimit, angajatul bancii intreaba:
− Dar cati ani are bunicul dvs?
− 140, veni raspunsul
− 140? si la varsta asta vrea sa se insoare?
La care batranelul raspunse facand cu ochiul:
− Ei, nu prea vrea el, dar il imping paritnii! Doi politisti mergeau cu o masina de politie. Se opreste la o intersectie si se da jos din masina. Constata ca a lasat cheile in masina si s-a blocat usile. Il vede pe un boschetar care stergea parbrize.

− Pustiulica cum deschid usa ca voi le aveti cu astea?
− Pai trageti asa de usa, trage pustiu nu merge.
− Pai incercati cu o sarma ca va este putin geamul deschis, faceti un rotund bagati pe siguranta si trageti.
− Bine, zice politaiu.
Mai trece ceva vreme si trece un om pe langa pustiu razand in hohote. (ce mai era pe jos). La care pustiul il intreaba de ce rade.Omu ii raspunde ca la o intersectie ii un politai care incearca sa deschida usa cu o sarma.
− Si ce e raun in asta, ca eu l-am invatat?
− Pai inautrul masini ii alt politai care il dirijeaza mai la stanga mai la dreapta si acum trage

| Bondarel99 a răspuns:

Daca un picior de-al tau ar fi Pastele iar altul Craciunul, pot sa te vizitez intre sarbatori?

| Yryna14 a răspuns:

O ata se uita in oglinda si zie: maaama ce siret sunt!laughing. sau:cum fac oltenii lapte praf? se arunca o vaca din avionlaughing(scuze daca esti olteanca). sau: ce fac 5 emo intr-o camera cu 4 colturi? 4 isi taie venele in colturi si unu` plange ca n`are coltz.sau: Doi pensionari stateau in parc pe o banca, cand vad o blonda. Unul dintre ei spune: - Vezi blonda aia? Moare dupa mine! Celalalt raspunde:

- Cum asa? Primul pensionar:

- Ca doar n-o sa moara inaintea mea!laughing
sautonguerofesoara il intreaba pe bula despre viitor:
-Visez sa fiu miliardar ca tatal meu.
-Tatal tau e miliardar?
-Nu, dar si el viseaza...laughingfund`aa?smug

| Onutzyk a răspuns:

O pisica alerga dupa un soarece. Soarecele intra, grabit, intr-un grajd si o roaga pe vaca sa il ascund. Aceasta se baliga peste el, dar soarecele, prost, isi lasa coada pe afara. Vine pisica, il prinde si il mananca.
Moralele:
1.Nu oricine te baga in ca*t iti vrea si raul.
2.Nu oricine te scoate din ca*t iti vrea si binele.
3. Daca te bagi in ca*t macar baga`te cu totul.

Bancul e fff amuzant, eu am murit de ras laughing)

| Lalala a răspuns:

Bai...am fost la munte si erau multi tantari da MUSTI PULArolling on the floor

| Smile_5509 a răspuns:

Hmmm... a fost o faza auzanta la scoalalaughing
O colega desena intruna si diriginta i-a spus de vreo 3 ori sa termine.
A patra oara o batut dintr-o data in catedra si a tipat la ea, si, de frica, i-a sarit si creionul din mana...rolling on the floorrolling on the floor
A fost foarte amuzant.laughing
Sper sa iti placahappy

| Andreea1296_1492 a răspuns:

Bula la scoala.
Invatatoatea: Bula, spune o propozitie!
Bula: Yo me duc la mare.
Invatatoarea: Bula, nu e bine!
Bula: Atunci nu me duc!

| gaby11 a răspuns:

Era un om necajit la un bar si vine unu si ii ia bautura.Acesta incepe sa planga. celalat zice:Mah da dc plangi ca tiam baut bautura. Dupa aia zise ala nu din cauza asta, ci pentru ca m-a lasat nevasta, copii nu ma mai iubesc si am incercat de multe ori sa ma sinucid si n-am reusit m-am aruncat de la etaju 4 si atunci o venit masina cu sltele in fata blocului, am vrut sa ma spanzur si atunci s-a rupt franghia si acum vi tu sa-mi bei otrava cumparati cu ultimii mei banuti! HaHaHa! Please fundita!