| ImiUrascViata a întrebat:

Cum as putea discuta cu un creator de benzi desenate (adica sa pot vorbi cu el, printr un id, sau altceva: skype, yahoo etc.)? gen Stan Lee ca de exemplu! Sau un scenarist? Doreste sa discut cu el niste idei si care ma poate ajuta sa gasesc un asemenea om ii dau funda! De ce? ma intraba-ti, deoarece mereu se plang aia ca nu mai avem idei etc sad si doresc sa-mi folosesc imaginatia pentru ei, daca accepta, desigurbig grin!

Răspuns Câştigător
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Păi dă un anunţ în ziar, caută desenatori amatori pe la liceele de artă/facultăţi sau fă nişte afişe pe care să le lipeşti pe lângă un liceu de artă din oraşul tău sau în diverse locuri.
Poate există cineva care ar fi dispus să facă un parteneriat cu tine, şi dacă iese şi ceva profit să faceţi 50%-50%.

3 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Tu crezi ca esti singurul care incearca... ala e deja satul de oamenii care cauta faima pe spetele.

Iar in Romania deja exista benzi desenate romanesti...

| ImiUrascViata explică (pentru Miauti):

Eu nu caut faima -.-, doar speram sa fac un ban cinstit. Si fara suparare, nu cumva e invers ca aia de la Hollywood de obicei fura ideea altuia tongue? am dat un exemplu. Eu o sa i spui ce am in cap nu el si nu doresc sa imi fac publicitate ca altii, cautam doar o meserie atata tot? Nu vreau sa profit, lol! Daca nu sti, mersi oricum ca stiam asta ca or mai fi si altii doream doar o sansa sa fac rost deo slujba si ideea mea sa prinda viata ca consider ca daca porcariile ce le baga la tv sunt utile a mea, ce o avea straight face?

| Miauti a răspuns (pentru ImiUrascViata):

Exista un roman care colaboreaza cu Dark Horse Comics din cate stiu... Victor Drujiniu - Cauta pe net banda desenata THE OCCULTIST

http://miauti.blogspot.com/