| ryuu a întrebat:

Dupa cum ati luat seama, nu am mai fost prezent pe TPU, datorita unor probleme tehnice si a celor private. :)

Dar am revenit si nu cu "mana goala". :D
Dupa cum bine stiti seria a doua din Fairy Tail este asteptat pentru luna Aprilie. Ultima stire (publicat ieri), anunta data exacta a aparitiei primului episod din noua serie. Iata ca am intrat in ultima suta de metri, data fiind 5 Aprilie.
Pentru unii perioada de la finalul primei serii si inceputul seriei a doua, a trecut mai greu (in special pentru fanii seriei); pentru altii a trecut repede.

http://www.animenewsnetwork.com/......or-april-5

8 răspunsuri:
| TempestUV a răspuns:

Mi-ai inveselit ziua sa sti.Mersi de informatie.

| Notyourbusinesskid a răspuns:

Sa stii ca ti s-a observat absenta, totusi e bine ca ai revenit si in special cu o veste asa de grozava.

| stefyyyy a răspuns:

Hei am si eu o intrebare.De unde stii toate astea? adica am vazut ca stii foarte multe lucruri despre cam toate animeurile mai vizionatethinking

| ryuu explică (pentru stefyyyy):

Hey! Niciodata nu ma informez de pe forum-uri, site-uri, pagini de Fb\Tw, etc. (ce au fost create de fani, daca nu au specificat sursa oficiala). Decat dupa ce verific acea informatie pe site-uri oficiale. De multe ori pe acele forum-uri sunt zvonuri, mai ales pentru confirmarea unei serii sau data lansarii.

Asa ca, ma informez doar de pe site-uri de stiri oficiale si foarte putin de pe pagini de Fb\Tw. Singura exceptie a fost pagina oficiala de Tw al lui Hiro Mashima, autorul manga-ului "Fairy Tail".

Iar detaliile despre anime-uri (personaje, genul\tema anime-ului, nr. ep, etc), de pe site-uri dedicate (anime\manga\VN\LN) si sunt detaliate.

P.S. Toate postarile mele (aici pe TPU) sunt din surse oficiale.winking

| stefyyyy a răspuns (pentru ryuu):

Te-am intrebat pentru ca eu niciodata nu gasesc o sursa sigura de unde sa iau anumite informatii si ma gandeam unde gasesti toate astealaughing.

| YoureGoingDown a răspuns:

Ryuu, mersi de stire chiar ma gandeam cand o sa inceapa din nou seria laughing

Bine ai revenit!winking

| NOFBD a răspuns:

Fairy tail s 2...sau continuarea va fi tradus pe www.deseneanimeonline.ro acolo va aparea prima data, iar daca fairy apare pe 5 aprilie..shingeky no kiojin este programat pe 6 aprilie, dupa cum s-a specificat in manga

| cristinella1 a răspuns:

Super imi dai te rog o funda ca n-am nici una please sad