| anonim_4396 a întrebat:

Erau în perioada 2003-2004, nu știu câți dintre voi ați prins desenele astea, dar nu mai știu cum se numesc. În primul desen era vorba de un fel de luptatori care intrau in corpul uman si se luptau cu globulele rosii din sange sau ceva de genul, iar al doilea desen îmi amintesc că era o pasăre care ne învăța despre diferite lucruri, electricitate, cum functioneaza diferite lucruri, era foarte educativ, daca nu ma insel pasarea se numea Arthur. Știe cineva cum se numesc aceste desene? Și dacă mai știți și altele tot la fel de vechi 2003-2004 să îmi spuneți, să ne aducem aminte.

Răspuns Câştigător
| Sociopat a răspuns:

Albert Asks si Ozzy & Drix

| RobertMoon a răspuns (pentru Sociopat):

Bravo domune, ești genial! Mersi mult.

3 răspunsuri:
| AlyxandirClaw a răspuns:

Posibil ca cel cu globule să fie Ozzy & Drix.
S-ar putea sa fie mai multe cu bufnițe, dar vezi poate este Professor Owl (de la Disney).

| RobertMoon a răspuns (pentru AlyxandirClaw):

Ai dreptate, primul desen se numea Ozzy & Drix, dar cel cu pasărea nu este Professor Owl, în nici-un caz desenul nu era de la Disney, mai tin minte ca aceasta pasăre semăna oarecum cu o bufniță si era roz sau verde, statea in picioare, iar in loc de mâini erau aripi, purta tricou, desenul era educativ, si acum stiu sa o desenez, iar cu siguranță desenul era difuzat in perioada când apăruse in Romania filmul Harry Potter si camera secretelor. Daca mai ai vreo informatie privind desenul te rog sa îmi spui, mersi happy.