| AlexG2071 a întrebat:

Cum se mai numesc globulele rosii? dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnSimon1983 a răspuns:

Ceau.

Globuele rosii se mai numesc Eritricite (hematii). Hemoglobina e pigmentul rosii de care se prind molecule de oxigen si e transportat de acesta catre celule.

5 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Hematii sau eritrocite.

| Rush a răspuns:

Se mai numesc eritrocite sau hematii.

| HisGirl a răspuns:

Hematiibatting eyelashes funda?

| AlexG2071 explică:

Mersi