| Face0ff a întrebat:

Hai noroc!
Nu de mult am dat de anime si m-am uitat la o căruță de anime-uri
As vrea să-mi dati câteva anime-uri dar și sa aibă un mic rezumat
As vrea ceva gen: Wolf girl and black prince, Toradora!, Tokyo ghoul, Vampire knight, Clannad, MM!,
Daca puteți.
Mulțumesc anticipat!winking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok, ma plictisesc, hai ca iti fac rezumat la toate laughing

absolute duo - actiunea are loc intr-o academie fiecare are o arma care ii descrie sufletu perfect, de exemplu personaju principal are un scut pentru ca el vrea sa protejeze persoanele importante pentru el. mno si sunt tot felul de chestii interesante, i-as da un 7, 75 - 8

akame ga kill - personaju principal are de ales intre a fi ucis sau a se alatura unui grup "rau" laughing avand in vedere ca nici nu are bani, decide sa se alature unui grup care ii omoara pe aia rai. 8, 5-9

boku wa tomodachi ga sukunai - e ceva romance destul de interesant, nu e cu actiune happy dar mi-a placut, 8-8, 25

ao no exorcist - actiune destul de intensa, si un pic de romance, e cu unu care e fiul lui satan si are o putere imensa si la inceput nimeni nu prea vrea sa-i fie prieten dar mno... se descurca el. 8, 5 - 8, 75

shuffle! - cum am zis, ceva gen clannad, dar si un pic de fantasy tongue 8, 25-8, 5

angel beats! - nu mai stiu care era logica acestui anime daaar un tip se trezeste intr-o lume in care sunt ff putine persoane, si daca mori in lumea aia, reinvi in 5 minute sau ceva de genu tongue e destul de dramatic, are si un pic de romance si un pic de actiune happy 8-8, 25

oreshura - cea mai populara fata din scoala il pune pe personaju principal sa se prefaca ca e iubitu ei pana la sfarsitu anului scolar ca sa nu se mai dea alti baieti la ea, e un romance frumusel, 7-7, 25 as zice

kaichou wa maid-sama - cred ca e cel mai frumos romance pe care l-am vazut in viata mea, 10/10 happy

akagami no shirayuki-hime - nu cred ca exista persoane carora sa nu le placa anime-u asta. protagonista e foarte inteligenta si puternica, adica nu baietoasa, nu e o tipa de-aia tsundere sau kuudere sau nesimtita si useless, mi-a placut foarte mult, nu e romance prea intens, si nici prea multa actiune nu e, dar e o poveste foarte frumoasa, 10/10

btooom! - e ceva gen sword art online in caz ca l-ai vazut (daca nu l-ai vazut, iti recomand si sword art online). in btooom jocul este adus in viata reala, iar in sword art online viata este adusa in joc tongue 9, 25-9, 50 pentru btooom, 10 pentru sword art online pentru ca e anime-u meu de suflet

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci vrei ceva romance in principal, nu?

ai zis ca te-ai uitat la o caruta de anime-uri, deci avand in vedere popularitatea la urmatoarele nu stiu exact care le-ai vazut si care nu, deci nu are rost sa fac rezumat la toate big grin zi-mi pe care nu le-ai vazut sau pe care ai vrea sa le vizionezi din urmatoarele care ti le propun, si iti fac rezumat la ele tongue :

absolute duo
akame ga kill
boku wa tomodachi ga sukunai
ao no exorcist
shuffle! (asta e ceva gen clannad)
angel beats
oreshura
kaichou wa maid-sama
Akagami no Shirayuki-hime
btooom!
Sakurasou no pet na kanojo
Golden Time
The world god only knows
Kuroshitsuji
Hentai ouji to warawanai neko

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, ma plictisesc, hai ca iti fac rezumat la toate laughing

absolute duo - actiunea are loc intr-o academie fiecare are o arma care ii descrie sufletu perfect, de exemplu personaju principal are un scut pentru ca el vrea sa protejeze persoanele importante pentru el. mno si sunt tot felul de chestii interesante, i-as da un 7, 75 - 8

akame ga kill - personaju principal are de ales intre a fi ucis sau a se alatura unui grup "rau" laughing avand in vedere ca nici nu are bani, decide sa se alature unui grup care ii omoara pe aia rai. 8, 5-9

boku wa tomodachi ga sukunai - e ceva romance destul de interesant, nu e cu actiune happy dar mi-a placut, 8-8, 25

ao no exorcist - actiune destul de intensa, si un pic de romance, e cu unu care e fiul lui satan si are o putere imensa si la inceput nimeni nu prea vrea sa-i fie prieten dar mno... se descurca el. 8, 5 - 8, 75

shuffle! - cum am zis, ceva gen clannad, dar si un pic de fantasy tongue 8, 25-8, 5

angel beats! - nu mai stiu care era logica acestui anime daaar un tip se trezeste intr-o lume in care sunt ff putine persoane, si daca mori in lumea aia, reinvi in 5 minute sau ceva de genu tongue e destul de dramatic, are si un pic de romance si un pic de actiune happy 8-8, 25

oreshura - cea mai populara fata din scoala il pune pe personaju principal sa se prefaca ca e iubitu ei pana la sfarsitu anului scolar ca sa nu se mai dea alti baieti la ea, e un romance frumusel, 7-7, 25 as zice

kaichou wa maid-sama - cred ca e cel mai frumos romance pe care l-am vazut in viata mea, 10/10 happy

akagami no shirayuki-hime - nu cred ca exista persoane carora sa nu le placa anime-u asta. protagonista e foarte inteligenta si puternica, adica nu baietoasa, nu e o tipa de-aia tsundere sau kuudere sau nesimtita si useless, mi-a placut foarte mult, nu e romance prea intens, si nici prea multa actiune nu e, dar e o poveste foarte frumoasa, 10/10

btooom! - e ceva gen sword art online in caz ca l-ai vazut (daca nu l-ai vazut, iti recomand si sword art online). in btooom jocul este adus in viata reala, iar in sword art online viata este adusa in joc tongue 9, 25-9, 50 pentru btooom, 10 pentru sword art online pentru ca e anime-u meu de suflet

| Face0ff explică:

Pai de acolo o sa vizionez numa doua anime-uri :
-absolute duo;
-oreshura.
In rest le-am vazut pe toate
Mersi fain

| anonim_4396 a răspuns (pentru Face0ff):

Ok happy daca mai vrei sa-mi zici tongue

| Face0ff explică:

Mai vreau

| anonim_4396 a răspuns (pentru Face0ff):

Scuze de raspunsul intarziat, numai acum am avut timp sa intru.

mi-e lene sa verific de fiecare daca ti l-am mai dat sau nu asa ca nu te supara pe mine daca imi mai scapa cateva din alea pe care ti le-am dat:

noucome
La Storia Della Arcana Famiglia
Outbreak company
Rail wars
Relife
Hataraku Maou-sama!
KonoSuba
Shokugeki no Souma
Assassination classroom
Erased
akatsuki no yona
Nijiiro days
hai to gensou no grimgar
Saijaku Muhai no Bahamut
Bokura wa Minna Kawaisou

chiar nu am timp sa iti fac rezumat la toate acum big grin te uiti pe google la poze sau chestii si imi zici care ti se par interesante sau la care vrei sa te uiti si eventual iti fac rezumat la ele mai pe seara.