| LukaVocaloid a întrebat:

Heii TPU! Ma plictiseam si vroiam sa ma uit la un anime, care este animeul vostru preferat? Dara acum vine faza ca eu probabil mojoritatea animeurilor mai cunoscute care va vin voua in minte, eu le-am vazut ^^ daca imi puteti da niste animeuri mai putin cunoscute care vau placut? Multumesc, dau funda ^^

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mi s-a părut superb, deși (foarte) trist, Mormântul licuricilor/Hotaru no haka (1988)
http://www.cinemagia.ro/filme/hotaru-no-haka-grave-of-the-fireflies-20092/
Sau: Koto no ha no niwa (Garden of Words)2013, Monster House (2006), Hotarubi no mori e/Spre pădurea luminată de licurici-Praf de vise (2011)
Howl's Moving Castle/ Castelul umblător al lui Howl(2004)
http://www.cinemagia.ro/......owl-12551/
Regatul de gheață (Frozen), 2013
Dacă ești fan aventuri, Tarzan (2013), e foarte potrivit.
http://www.cinemarx.ro/filme/tarzan-tarzan-2430826.html

| Croampa a răspuns:

Naruto, bleach si highschool dxd! happy
Cu accent pe highschool DXD! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Lady2909 a răspuns:

Anime-urile mele preferate sunt:
-Tokyo Mew Mew;
-Rosario vampire sez 1 si 2;
-Kotoura-san;
-Chobits;
-Anohana;

| RyuuKun a răspuns:

E greu sa ai un singur anime preferat. Sunt multe si bune.Preferatele mele sunt Code Geass,Death Note, Naruto, Durarara, Shingeki No Kyojin, K Project etc.
Ca animeuri mai putin cunoscute..pai eu o sa-ti recomand ce mi-a placut mie.Nu stiu daca sunt cunoscute sau nu:
Akame Ga Kill
Tokyo Ghoul
Mekaku City Actors
Hitsugi No Chaika
Jourmungand
Hetalia
Karneval
Watamote
Noragami
Danganronpa
Log Horizon
Deadman Wonderland
Kuroko No Bascket
Fairy Tail
Elfen Lied
Another
Mirai Nikki
Zetsuen No Tempest
Guilty Crown
Ao No Exorcist
D.Gray Man
Sper ca te-au ajutat big grin