| Bianca987654321 a întrebat:

Hey happy am nevoie de sfatul fetelor... aveti vreo idee, ceva cum as putea sa-mi fac volum parului? happy am parul lung si drept...

p. s. fara produse de par si fara sa-mi schimb tunsoarea

Răspuns Câştigător
| doodlebug a răspuns:

Stii ce inseamna sa ti-l tapezi? Ai nevoie doar de o perie/un pieptan, si fixativ (obtional). Iti pun aici un filmulet! http://www.youtube.com/watch?v=dNFI9bN-cNc

5 răspunsuri:
| alina1044 a răspuns:

Uscarea părului în răspăr creează volum
Cei mai buni aliaţi în căutarea volumului sunt un uscător şi o perie bună. Mai întâi usucă părul cu foehnul dat pe mediu, până rămâne puţin umed. Un uscător cu difuzor este mai potrivit pentru părul cârlionţat. Îndreaptă jetul de aer cald în mişcări circulare spre rădăcină. Peria rotundă va da volum părului mai lung şi drept.

Adună părul din partea de sus a capului şi prinde-l cu o clamă. Coafează partea de jos a părului, şuviţă cu şuviţă, cu o perie rotundă. Lasă peria în păr până ce acesta se răceşte, şi îndepărteaz-o fără a deranja forma obţinută. Utilizează aceeaşi tehnică pentru părul de pe creştet.

| mikaguapa a răspuns:

Incearca sa te clatetesti cu otet, foarte bun acest sfat, eu folosesc des si e foarte bun si dupa ce te clatesti nu te mai dai cu apa iti usuci parul si o sa veziwinking pup

| Claudia1001 a răspuns:

Poti cu o perie dinaia in forma de cilindru cu multe tepuse din astea si cu un feonwinking

| yonylov a răspuns:

Fi atenta tu trebuie sa iti piepteni parul invers ...adica pe partea din nauntru.nu trebuie sa iti piepteni parul toata ziua.se poate rupe.sa iti tai spicele si parul va creste mai repede.

| Bianca987654321 explică (pentru yonylov):

S-a demonstrat ca parul nu creste mai repede daca-l tunzi.