| anonim_4396 a întrebat:

Hey!

Care sunt personajele voastre favorite din anime-uri?

*Un baiat si o fata daca se poate*

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Nu ma uit.sad
Pot sa zic din filme? Pot, pot?
Pot tongue

Girls: Katniss Everdeen (de la avatar, din Hunger Games), Elena
Gilbert/Katherine Pierce (The Vampire Diaries)

Boys: Damon (TVD, e genial), Leo(Child 44)

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

E bine si asa, normal ca poti happy

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Stiam,stiam laughing
Tu ce personaje preferate ai din anime-uri sau filme?

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ce ma bucur ca ma intrebi :))
Am asa:
Personajul masculin din filme/seriale. Titlul merge la King Ragnar Lothbrok din Vikings. Este serial.

http://pre11.deviantart.net/......88bgoy.jpg

Hail King Ragnar! *sunt la zi cu serialul*
Personajul feminin este Tris din Divergent.

Si acum din anime-uri. Aici nu ma pot decide atat de usor.
Am mai multe care imi plac.

La baieti din anime-uri nu ma pot decide intre Nagisa din Assassination Classroom *cel din poza mea de profil* si Akihito din Kyoukai no Kanata.
http://myanimelist.net/character/81757/Akihito_Kanbara

La fete din anime-uri... Nu sunt sigur.
Shiba Myiuki din Irregular at a Magic High School
http://myanimelist.net/character/55741/Miyuki_Shiba
sau Arturia Pendragon din Fate.

Cred ca te-am disperat deja :))

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Si mie imi place Tris si Divergent.
Pai cred ca te-ai decis, cel putin pentru moment, pe cine preferi, daca l-ai pus la avatarul tau happy
Nu m-ai disperatwinking

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

L-am pus pe el pentru ca Akihito e partial demon rolling on the floor

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Cred ca avem cu totii si o parte demonicalaughing)

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Faza e ca el are gheare si puteri :))

Oricum, spune tu ca nu sunt cute astia 2
http://static.zerochan.net/Kyoukai.no.Kanata.full.1653746.jpg

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Awww :x
Cineva e indragostiit :))

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

I-am aratat unui prieten videoclipul asta si a zis ca am inceput sa ma uit la prostii;))

Uita-te daca vrei. E funny.
https://www.youtube.com/watch?v=Z3EyEV0SR5M

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Cine? El.

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Cine?
Tu.

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Momentan nu. Am fost. Mi-a trecut. Not a big deal.

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Glumita.Nu te supi tongue

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Normal ca nu ma supar rolling on the floor
M-am uitat la multe romance-uri. Acum na, intre romance si hentai am ales romance.

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Esti o fire mai romantica atunci tongue

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Awwhee hee

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

winking
Apropo,de la ce vine Blytzlike?

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Blytzlike si Raynmaker erau numele mele de gamer cand eram mai mic.
Rainmaker este cel care aduce furtuna doar ca l-am scris ca un nigger intr-un cuvant iar Blytzlike este creatie proprie.

Stii atunci cand esti mic si iti pui diverse nume in jocuri?
Ei bine, cand aveam 8 ani si ma jucam cu tata *doar cu el ma jucam cand eram mic, nu aveam prieteni*... mi-am pus numele asta. El m-a ajutat sa-l fac. Eu as fi vrut ceva gen Flashlike *gen -ca fulgerul*. Faza cu Blitz a fost ideea lui.

De atunci am inceput sa ma semnez asa in joaca *nu la scoala, evident*.
Mi-am pus numele acesta pe diverse site-uri... pe lucrarile in ps am inceput sa ma semnez asa, la fel si la web design si la fel si la editarile de videoclipuri. Asa ca am ramas Blytzlike.

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Tareeewinking happy

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Merci! happy

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu ai pentru ce happy

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Asta chiar ca e amuzant. laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Da rolling on the floor
E dintr-un serial coreean.Iar tipul incepea mereu sa rada cand voia sa se scoata dintr-o situatie mai complicata.Si e asa funny.Ma uit mereu cand ma simt prost-dispusa, pentru ca mereu ma bufneste rasul laughing)

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Si eu am ras incontinuu.
Baiatul ala rade din orice laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

laughing)
Ar fi bine sa fiu si eu asa...

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eu nu as vrea.
De obicei, profesorilor nu le place sa ma vada razand.
Cred ca rad de ei laughing laughing (total neadevarat)

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

laughing
Mi-ai adus aminte de mine.Eu radeam mult la scoala cu niste colege si colegi mai nebuni. Uneori ne bufnea rasul si din nimic (de fapt de ce ne mai aduceam aminte ). Daca bufnea pe unul rasul, radeau automat si ceilalti.Cate ascultari mi-am luat din cauza asta...laughing

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

laughing
Te inteleg pefect!
Mai ales daca profesorii se conduc dupa dictonul Toti pentru unul. (TPU rolling on the floor )

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Aici e naspa rau. Cand se enervau pe cineva si dadeau lucrare la toata clasa.sad
Dar niciodata nu au trecut notele din lucrarile alea, decat daca se luau note mari si voia cineva.Dar oricum, ma enerva cand auzeam de vreo lucrare fulger asa din vina vreunui prost si daca stiam ca nu pot sa copiez la profesorul ala, ma ridicam frumos si plecam. Preferam sa imi puna absenta.

In fine, scuze daca te-am plictisit.

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

LOOL rolling on the floor
Asa este peste tot. Noi am primit test la fizica mai demult pentru ca nu aveam marker negru *doar albastre, verzi si rosii*... Nu a trecut notele in catalog dar daca le trecea atunci nimeni nu lua mai mult de 5.

Profesorii pot sa fie nebuni cateodata...

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nici vorba!
Imi place sa aud din povestirile altora.
Mai ales ca tu ai terminat.Eu sunt abia la inceput.
Inca nu am facut boacane adevarate. laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

laughing Cateodata?!
Sau cand stateam cativa pe hol si venea proful spre clasa.Si noi evident ca am intrat in clasa cand l-am vazut.Si bang, lucrare.
Sau pentru ca nu era tabla stearsa.

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

LOOL rolling on the floor Am patit la desen. *nu ma intreba, stiu ca sunt la mate-info*

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Si noi la uman aveam probleme cu proful de TIC.Era foarte rau.De fapt era printre cei mai rai profi din scoala.El preda info la mate-info si nu-i scotea pe aia din 2 si 3 (bine, mai aveau si note mari, dar oricum).Dar macar la noi trebuia sa fie mai indulgeeent.Dar de unde!
Si nu ca as fi subiectiva.Dar chiar avea boala pe mine.Nu era ora in care sa nu ma strige de cel putin 10 ori.Si daca intorceam capul putin fara sa zic ceva.
Dar si eu faceam misto de el.De fapt amandoi faceam unul de altul.De cate ori mi-a zis in 4 ani de zile ca imi pune 2... dar niciodata nu mi-a pus.
Cum sa-l lase inima sa imi puna mie 2? Eram prea funny si draguta laughing)

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Si modesta pe deasupra laughing
Pe mine nu m-a amenintat nimeni cu 2. Sunt mult "prea la locul meu".
In schimb m-au amenintat colegii cu bataia mai demult dar nu s-a mai intamplat... *pacat, am facut 6 ani de karate degeaba*. sad

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Ziceam si eu asa....ca altfel nu vad de ce nu mi-ar fi dat 2. laughing
E o mare realizare ca am reusit sa nu iau 2 de la acest profesor care punea 2 cu zambetul pe buze, timp de 4 ani.rolling on the floor
Si eu eram la locul meu la scoala(nu ma laud, ok?).Nu faceam cine stie ce iesit din comun.Dar na, mai erau unii profesori care aveau anumite nebunii.
Si tie iti pare rau ca nu ai avut sansa sa ii bati sau cum?laughing)

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu te-ai suparat, nu? Desigur ca nu, tu stii de gluma smug
Acum nu imi pare rau... vad ca nu a fost nevoie... S-au batut singuri.

Stiu cum te simti.Fostul profesor de chimie imi dadea castane, bobarnace si imi spunea "Catalin, fii baiat destept ca tara asta geme de aeroplanisti" rolling on the floor LOL. Acum proful de fizica i-a luat locul rolling on the floor

Au ras si colegii mai demult ca mai parez din reflex unele. *obisnuinta*
Bine ca nu se supara laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu,normalwinking
Lasa ca o sa mai ai alta ocazie...laughing
rolling on the floor Faceau chestii de genu si profesorii mei cu baietii.Dar cu tine nu stiu cum de au curaj rolling on the floor)

O alta faza care ma enerva era ca baietii de la mine din clasa aveau un talent extraordinar sa le vrajeasca pe profesoare cu cateva vorbe si sa scape fara ascultare si note mici, desi faceau numai prostii.Iar noi fetele daca faceam o prostioara mult mai mica, nicio sansa sa scapam.sad

Ar fi multe de zis despre profesori.Nu mi-ar ajunge o zi intreaga.

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Hahaha,la noi e invers.

La profa de chimie daca esti fata si daca esti cat de cat frumoasa si ii vorbesti foarte frumos atunci te-ai scos.
La fizica iarasi. Daca esti fata nici nu te scoate la tabla daca nu vrei.

La sport am un nebun *este nebun cu baietii* dar foarte de treaba cu fetele.
Fetele daca vor sa nu faca sport le lasa sa stea pe banca si le da 10.
Baietii daca nu vor sa faca sport atunci ori ii dau un motiv extrem de bun, ori primesc 4.

Eu anul trecut am venit la scoala intr-o zi in care ar fi trebuit sa stau acasa *eram bolnav* si m-a alergat ala de sport de vai de capul meu...
Vorba vine alergat, mai mult ma taram si eu pe acolo.
Degeaba i-am spus ca imi era rau. Eu mai aveam putin si vomitam si ala ma punea la alergari.

La info am un profesor ciudatel. Daca ii zici ceva gen "ca te doare mana, un deget" - te trimite la cabinet.

Am avut niste colegi care s-au dus cu niste ciocolata la asistente si au luat niste bandaje. Au venit aia la info si 3 ore nu i-a mai ascultat proful caci na "Domnul, nu putem sa scriem, ne dor mainile." Cat de prost sa fii?
Hai na, inteleg sa i se intample asta unuia dar nu la 2 frate!

Am un profesor la geografie care atunci cand aude ca vrea o fata la toaleta parca e speriat de bombe. rolling on the floor Nu stie cum s-o lase mai repede sa plece.
You know what i mean!hee hee

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

AI ALES ROMANCE IN LOC DE HENTAI?

Te simti bine? Chem salvarea, ceva? te-ai drogat? Tu esti macar blitz pe care il stiu?

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Uita-te la el... imi citeste comentariile rolling on the floor Tu il cunosti pe Rayn, eu sunt Blytz, fratele lui...

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

laughing)
Misto asa. (faza cu bandajele )
La sport era ok. Faceam doar cand jucam handbal, volei, tenis etc. In rest stateam in vestiar si ascultam muzica. (aveam si boxe in sala si le luam ).De multe ori cand nu aveam chef de ora urmatoare stateam cu cateva fete acolo si le spuneam la colegi sa ii spuna profei ca am ramas la handbal. Si baietii la fotbal.laughing
Proful de geo era preferatul meu.E o cunostinta de familie si mi-a dat multe sfaturi folositoare.

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Wot? laughing) si nu ti-am citit comentariile, m-am uitat numa printre ele laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru J0B0MAT):

Smecher happy

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

LOL rolling on the floor

| J0B0MAT a răspuns (pentru RainmakerX):

happy

63 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Kaneki din Tokyo Ghoul și la fată ar fi Kirishima tot din Tokyo Ghoul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din Sword Art Online. Mi-a placut de Asuna laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mie in SAO mi-a placut de Sinon si de Zekken *lacrima*. sad

| DoarBogdan a răspuns (pentru RainmakerX):

A da -_-.
Mi-a placut si touka din tokyo ghoul. Personalitatea ei happy

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pe Touka au aratat-o 1 data in lumina, cu un fluture pe mana... atunci am vazut ca poate sa fie si altfel, nu numai...hee hee

| DoarBogdan a răspuns (pentru RainmakerX):

Al tau care e?

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Baiat -Nagisa Shiota din poza mea de profil
Fata - Shiba Miyuki *Snow Queen* din irregular at a magic high school.

| AvalohAlyn a răspuns:

Tao Len (din regele Shaman), Joey Wheeler si Yugi Mutou din Yu-Gi-Oh!
Nu stiu daca ii stiibig grin

| RainmakerX a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Pe Tao Len il stiu happy Am copilarit cu Shaman King smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai baieti ar fi mai mult, dar daca ar fi sa aleg unul singur cu siguranta ca L din death note

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi, nu prea am văzut eu multe anime-uri.
Dar cred că am văzut ce merită.
Levi Ackerman - Shingeki no Kyojin ♥
Riza Hawkeye - Full Metal Alchemist.

| Daniellllll1 a răspuns:

Naruto,Minato,Jiraya,Kakashi,Iruka Sensei==>Naruto characters

| Coloringthevoid a răspuns:

Personajele mele preferate ar fi Light din Death note si Akane Tsunemori din Psycho pass.

| onuticuta200312 a răspuns:

Fata:Hermione Granger laughing
Baiat:Harry Potter laughing

| murloc a răspuns:

Lucy Heartfilia, natsu

Introducción
Historia
Magia y Habilidad
Otros Datos

«"Podré llorar en otro momento... Ahora debo salvar a mis amigos... ¡Debo luchar!" »
~ Lucy Heartfilia a sí misma en su batalla contra Jackal
Lucy Heartfilia
X792 X791 X784
X792
Kanji
ルーシイ・ハートフィリア
Romaji
Rūshi Hātofiria
Alias
Reina del Cosplay (Bickslow)
Hime-Sama (Virgo, Coco)
Lucky Lucy (Jude Heartfilia)
Cheerleader, Conejita (Gajeel Redfox)
Debut
Información
Raza
Humana
Género
Fem-Sex Femenino
Edad
17-18 (debut)
18 (X791)
Cumpleaños
1 de Julio X767
Color de Pelo
Rubio
Estado Profesional
Ocupación
Maga
Reportera (anteriormente)
Afiliación
Fairy Tail simbolo Fairy Tail
Hechicero Semanal
Konzern Heartfilia (anteriormente)
Marca del Gremio
Mano Derecha
Equipo
Equipo de Natsu
Equipo de Luz (anteriormente)
Equipo Tenrou (anteriormente)
Equipo A de Fairy Tail (anteriormente)
Equipo de Rescate (anteriormente)
Equipo Astral Spirytus (anteriormente)
Compañeros
Kana Alberona (Examen)
Base de Operaciones
Fairy Tail
Propiedades
Casa de Lucy
Habilidades
Magia(s)
Magia de Espíritus Celestiales
Magia de Agua
Star Dress
Armas
Fleuve d'étoiles
Estado Personal
Voces

Lucy Heartfilia