| RaduManole a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor! era pe un site de bancuri un banc tare rau! avea legatura cu datul like-urilor pe pozele tale pe facebook! As vrea si eu cat mai multe bancuri(nu stiu sa le numesc altcumva ) din acestea -- Cred, doar cred, ca era ceva gen daca iti dai singur like e ca si cum... -- nu stiu cum era bancul dar era tare

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. O tanara vine la biserica pentru a se spovedi. Aceasta ii spune parintelui:
- Parinte, am pacatuit…
-Stiu fata mea, suntem prieteni pe Facebook si am vazut ce ai scris pe perete
Ce trebuie sa fac parinte pentru a primi iertare din partea Domnului?
- Sa dai like la 10 biserici, fata mea.
doar pe asta am gasit
11. Baiatul catre fata:
- As face orice pentru tine?
Fata:
- Ti-ai da si viata pentru mine?
- Da!
- Ti-ai sterge si contul de pe Facebook?
- Nu.
si asta mi-a placut
Cele 10 porunci ale Facebook
1. Eu sunt reteaua ta sociala; sa nu ai conturi pe alte retele sociale in afara de mine.
2. Sa nu iti faci profile false.
3. Sa lasi comentarii la activitatile prietenilor tai.
4. Adu-ti aminte sa intri cat mai des pe Facebook.
5. Socializeaza cu prietenii tai.
6. Sa nu ignor nici o cere de prietenie, aplicatie, invitatie.
7. Sa nu postezi poze indecente.
8. Sa nu furi prietenii pritenilor tai.
9. Ajuta-ti vecinii pe Farmville.
10. Sa nu pui status sau stare civila mincinoasa.

Locul 4
-Unde merge bine agricultura in Romania?
-Pe Farmville.

Locul 3
Elefantul il intreaba pe dinozaur:
-Ti-a dat Noe add?
-Nu.
-Nasol...

Locul 2
O tanara la spovedanie:
-Parinte eu...
-Stiu, fiica mea, ce ai facut, ca suntem prieteni pe facebook, am vazut poze, am citit ce ai scris pe perete... Mi-a fost destul.
-Si ce trebuie sa fac ca sa fiu iertata, parinte?
-Sa dai like la 10 manastiri.

Locul 1
Bunica era pe patul de moarte, isi cheama nepotul la capataiul ei si spune:
-Nepoate, vreau ca tu sa mostenesti averea mea. Vila, ferma, herghelia de cai, tractorul si toate animalele de casa plus cele 22 de milioane toate vor fi ale tale.
- Wowww! exclama nepotul. Multumesc bunico, nu stiam ca ai asa o avere. Unde este ferma de care vorbesti?
Bunica raspunde, dandu-si ultima suflare
- Pe Facebook.
Bulă ajunge la şcoală, Alinuţa îi arunca o hartie mototolita în cap şi zice:
- Head Shot!
El ia cartea si îi plesneste una peste faţă:
- FACE BOOK
ti le-am dat astea daca nu am aflat ce ai zis tu;););)

| RaduManole explică (pentru anonim_4396):

Merci :* laughing funda, dar bancul era unul simplu ( l-am gasit pe mioritice.com ) : Daca iti dai singur like la status-ul de pe facebook e ca si cum ai bate singur palma la piata laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduManole):

Da fain bancu laughing