| GRoxxu a întrebat:

Hi! Am si eu o rugaminte la voi. Puteti va rog sa imi dati si mie un anime mai shoujo asa..mai romantic..ati inteles voi.Si daca imi puteti da si o mica descriere a animeului respectiv as fi recunoscatoare.Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| airaad a răspuns:

Anime-uri romantice(preferatele mele) :
Sword art online -Tot anime-ul este despre SAO(un joc online in care, daca iti pui o casca pe cap ajungi in joc, fiind aproape ca o lume reala)O multime de jucatori raman blocati in joc. Daca mureau in "joc" mureau si in realitate.In concluzie... "jocul" SAO a devenit realitate.Un baiat si o fata se indragostesc si incep sa lupte impreuna pentru a iesi din joc.(pana acum au aparut 20 de episode, in fiecare duminica apare un episod nou cu subtitrare in romana) E genial anime-ul asta! laughing
Koi wo Hajimemasu-In el este vorba despre o fata si un baiat care se indragostesc pentru prima data.Din pacate are doar OVA (ova1, ova2) dar. are manga... deci, eu iti propun sa te uiti la ova, iar daca iti place, sa incepi sa citesti manga.E cel mai adorabil anime/manga pe care l-am vazutlaughingCred ca e perfect pentru tine, daca iti plac anime-urile romantice(eu am citit manga de 2 ori, si m-am uitat la ova de 3, deci iti dai seama cat mi-a placut mie) laughing
Sukitte Ii na eu-O fata care se indragosteste pentru prima data.Pana la urma ajunge impreuna cu el.Seamana un pic cu Koi wo Hajimemasu dar are pana acum doar 6 episoade
Tonari no kaibutsu kun-Tot anime nou, tot o fata si un baiat se indragostesc pentru prima datalaughing doar ca ei nu stiu cum sa isi exprime sentimentele.E foarte amuzant si dragut in acelasi timplaughing Ti-l recomandbig grin

Alte anime-uri foarte cunoscute:
Kaichou wa maid-sama
Lovely Complex
Kimikiss Pure rouge
Clannad
Clannad after story
Romeo x Juliet
Kimi ni todoke
Tasogare Otome x Amnesia-nu e nici un anime ca astalaughing (din cate stiu eu) e despre o fantoma a unei fete care bantuie o scoala, dar numai un baiat o poate vedea.Pana la urma se indragostesc.etc laughing
Boku wa imouto ni koi o suru-are doar un episod, dar e dragut si...un pic ciudat laughing

| GRoxxu explică (pentru airaad):

Mersi mult...:*

4 răspunsuri:
| Never4ever a răspuns:

Vampire Knight
Sward Art Online-un anime foarte interesant care pana in prezent are 20 de episoade, este despre un joc online in care se indragostesc o fata si un baiat si lupta impreuna pentru a iesi din joc
Bokura Ga Ita-Este despre o fata care e in primul an de liceu si cel mai popular baiat din liceu.La inceput fata nu prea il suporta pe baiat dar dupa se indragostesc
Shugo Chara
Lovely Complex
Itazura Na Kiss-o comedie romantica in care o fata de liceu era indragostita de un baiat.Un cutremur face ca locuinta fetei sa se darame iar ea se muta impreuna cu tatal sau la un vechi prieten de-al tatalui. Acel vechi prieten era tatal baiatului de carefata e indragostita...si pana la urma si baiatul se indragosteste de ea

| Nojimura_Yuki_Rima_1998 a răspuns:

Vampire knight(dragostea dintr-o fata si-un vampir; dragostea e mai puternica decat moartea si vor s-o dovedeasca! nu si-au dat seama de fapt pe cine iubesc

| GRoxxu explică (pentru Nojimura_Yuki_Rima_1998):

L.am vazut dar mersi oricum