| RorySan a întrebat:

La ce anime ati plans?
si cate o descriere daca ati vrea
FUNDA

8 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Hey
Ma emotionez destul de usor, insa nu sunt multe anime-uri la care mi-au dat lacrimile.
Primul, a fost Inuyasha, anime-ul meu preferat :3. Am plans la final...cand insfarsit Inuyasha a gasit-o pe Kagome, momentul a fost super.
Apoi, ca orice om presupun, am plans la clannad, la mai multe scene, dar cel mai mult, cand a intrebat-o Okazaki pe fetita lui Ushio, unde i-au spus bunicii ca poate plange, iar ea era pe moarte...
La code geass, am mai plans, dar nu asa de mult, cand l-a asteptat Shirley pe Lelouch in ploaie :3
Cred ca astea ar fi big grin

| Sociopat a răspuns:

Sora no Otoshimono. Dupa ce am vazut si filmul, ala am fost. M-am dus la baie si am plans tare tare.

| Anna121 a răspuns:

Nu pot sa zic ca am plans la vreun anime, dar cu siguranta preferatul meu este si va ramane Inuyasha. Daca vrei sa te uiti la un film trist, iti recomand drama japoneza Koizora. happy

| Sakura13574 a răspuns:

Romeo x Juliet( este facut dupa Romeo si Julieta) Am plans mult la sfarsit. Chiar a fost trist, dar emotionant.

| Barb0Senpai a răspuns:

Fullmetal Alchemist Brotherhood este preferatul meu! Am vazut peste 40 de anime-uri si pot spune ca dupa un an dupa ce am vazut anime-ul am auzit opening-ul si mi-au dat lacrimile laughing Ti-l recomand, daca nu l-ai vazut deja

| RorySan explică (pentru Barb0Senpai):

Imi dai si o descriere te rog

| Barb0Senpai a răspuns (pentru RorySan):

Doi frati isi pierd mama din cauza unei boli. Folosind aclchimie ajung sa incalce taboo-ul (singurul lucru interzis in lumea alchimiei) pentru a-si reinvia mama, insa procesul da gresi si pentru a putea folosi acest timp de alchimie, fratele cel mare Edward Elric isi pierde un picior, in timp ce frate cel mic Alphonse Elric isi pierde intreg corpul. In incercarea disperata de a-si recapata fratele, Edward isi sacrifica bratul drept si fixeaza sufletul fratelui sau dec o armura. Cu ajutorul unui prieten de familie Edward primeste automail-uri (o mana si un picior robotice) pentru a i le inlocuii pe cele pierdute. Acestea fiind zise, Edward porneste in cautarea Pietrei Filozofice pentru a-si recapata mana dreapta si pentru a readuce corpul fratelui sau inapoi, chiar daca acest lucru inseamna sa devina un State Alchemist ce lupta pentru armata.
Se poate ca descrierea pe care ti-am scris-o mai sus sa nu te atraga... nu sunt un foarte bun narator laughing, insa dupa e vezi primul episod te vei indragostii de el 100%!

| RorySan explică (pentru Barb0Senpai):

Mersi ca te-ai chinuit sa-mi dai descrierea