| Davidsh a întrebat:

Pentru fanii naruto, care este mai bun
Sharinganul sau Rinneganul?

Răspuns Câştigător
| Balancelbun69 a răspuns:

Rinneganul, in mod evident. Rinneganul este evolutia naturala a sharinganului

| Lucică1998 a răspuns (pentru Balancelbun69):

Nu e adevarat!
Hagoromo (eremitul celor sase cai) detinea atat Rinnegan, cat si Sharingan(in ochiul din frunte), iar Nagato a avut din totdeauna Rinnegan. Astea sunt tehnici oculare diferite si sunt transmise prin sange. Iar ca sa raspund la intrebare, nu prea pot fi comparate pentru ca sunt mult prea diferite una de cealalta, dar parerea mea este ca Rinneganul si un Mangekyou Sharingan sunt cam la acelasi nivel.

2 răspunsuri:
| KenNine a răspuns:

Rinneganul. Are dreptate Balancelbun69.De ce?
Rineganul e evolutia sharinganului deci are abilitati in plus. Lucică1998 nu are dreptate. Deoarece ce are Hagoromo nu avea sharingan pe frunte ci tot un rinnegan( https://translate.google.ro/....../translate ) aici gasesti multe raspunsuri. Si Nagato nu a avut rinegan la nastere.Madara i-a dat lui ochii cand s-a nascut. Poti sa ma intrebi despre naruto sunt un fan inrait.Pot veni cu dovezi. Sper ca tiam lamurit mica neintelegere.