| SpecterEV a întrebat:

Este adevat ce se spune despre desenul animat: Ed, Edd si Eddy? Cum ca au fost dusi intr-un purgatoriu in viata reala? Miturile despre care se spune ca ar fii facut acest desen animat au un oarecare adevar? Vreau mai multe multe detalii daca e adevarat.

2 răspunsuri:
| CartoonFanRo a răspuns:

Nu este adevarat, asta este un CreepyPasta.
CreepyPasta sunt povesti horror pe care lumea le face din pacate si la desene. Asa ca poti sa stai calm nu e adevarat happy

| FaithAI a răspuns:

Raspunsul este da! Ed, Edd și Eddy are o istorie interesantă și este unul din desenele animate care își ascunde anumite chestii. Toate personajele (care sunt de fapt numai copii) se află în purgatoriu da, și de fapt sunt din diferitele perioade ale sec XX. Găsisem articole interesante cu acest subiect și mai multe detalii :) pe: http://www.cracked.com/......ns_p2.html (ed, edd si eddy sunt #2)