| Skinnar a întrebat:

Salut.Sufar de lipsa de idei.Recent am inceput sa fac o manga.
Am 3 personaje si fiecare doresc sa aiba o abilitate unica.2 din aceste 3 abilitati le-am gandit deja.Deocamdata am 1 personaj care controleaza moartea si viata si alt personaj care controleaza tot ce tine de natura (foc,apa,ghiata,pamant,etc).
Am gandit acest personaj ca fiind unul : sarcastic, enervant, mandru, incapatanat si ingamfat.
Funda cine spune cea mai buna abilitate.Nu vreau o abilitate exagerat de puternica dar nici o abilitate cu care poate aprinde chibrituri daca intelegeti ce vreau sa spun.
Exclusa abilitatea de a controla timpul si spatiul.

5 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

De acord cu ChrisNemo.Prea ai exagerat cu abilitatile alea.N-au nimic concret.
Legat de sugestia pentru cea de-a 3-a abilitate, ma gandesc la abilitatea de a putea controla fluxul sanguin si tot ce e legat de sistemul circulator.Asa ar putea sa provoace inamicului un infarct, amortirea membrelor, stare de inconstienta...si gandeste-te numai ce-ar putea sa se intample daca ar modifica sensul circulatiei.

| ChrisNemo a răspuns:

Sincer, nu vrei abilitati exagerat de puternice dar tu ai ales pentru ceilalti 2 niste abilitati exagerat de puternice, ridicole chiar. Daca cei 2 pot controla absolut tot ce tine de viata si de moarte si de natura si etc, personajele negative cu care vor intra in conflicte ce puteri vor poseda? Crezi ca vei fii capabil sa scoti ceva care sa tina piept pentru asa puteri? Eu cred ca ar trebui sa reconsideri puterile lor si sa incepi cu ceva foarte mic, neinsemnat chiar si pe parcurs sa evoluezi puterile dar sa nu ajungi niciodata la o exagerare ca asta, de a controla viata si moartea.

| soricik14 a răspuns:

Putere de persuasiune. Adica abilitata de a convinge pe oricine sa faca ce vrea personajul fara a avea puterea de a se i se opune. Mi se pare o abilitate foarte interesanta desi nu stiu daca este ceea ce cauti.Nu ma pricep la asa ceva dar mi s-a parut interesanta intrebarea ta si asta mi-a venit in minte. happy

| Andra124 a răspuns:

Da Silver Surfer o are....si din ce ai scris as alege pe cel care controleaza moartea si viata de preferat ar fi sa fie un personaj feminin spre gotic, sau sa aiba 2 personalitati una draguta si alta puternica si periculoasa

| ღÐคη๔єℓiση a răspuns:

Fulger..Sau abilitatea de a readuce mortii la viata xD ..sau Soarta un fel de Ying&Yang (care pune in balanta binele si raul)