| Cristian2003 a întrebat:

Am intrat pe wikipedia sa vad ce abilitati are Raven din Tinerii titani si am vazut ca la categoria abilitati scria ca are si abilitatea telechineziei, dar nu cred ca are aceasta abilitate pentru ca ea poate manipula obiecte cu magia neagra.Voi credeti ca aceasta este tot telechineziei chiar daca poate manipula obiecte cu magia neagra sau nu? Dau funda celui mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| ionutpop32 a răspuns:

Din cei cinci preferata mea e Raven. Ar trebuii sa o vezi in jocul INJUSTICE e fenomenal, e frumoasa (ehh, cat de cat), independenta si tine un oarecare echilibru in absolut tot + ca din cate am vazut, meditatia ei se asemana cu cea pe care o fac eu. Si nu te gandii la telechinezie ca pe o capacitate a creierului de a muta obiectele, cred ca daca o persoana muta un obiect fara sa intre in contact cu obiectul respectiv este telechinezie, fie ca o face cu puterea mintii sau cu diferite tehnici de "magie". ^_^

| NimeniNr2 a răspuns:

Are telechinezie, caci poate manipula obiecte fara sa faca ceva. Doar ochii se fac albi.

| leus2002 a răspuns:

Da are telechinezie pentru ca ea uneori nu misca mainile in timp ce controleaza ceva cu magia deci acel obiect e manipulat ca puterea minti