| diana5 a întrebat:

Am o intrebare, si chiar mi-as dori un raspuns. Inainte de a incepe, vreau sa va rog sa nu ma injurati, este o intrebare, sunt curioasa si vreau un raspuns. Void a fundita celui mai clar si logic raspuns. Intrebarea este despre Sasuke si Naruto. Mai exact, relatia lor. Fanii "NaruHina, SasuSaku, NaruSaku", va rog foarte mult sa nu incepeti cu…"Nu se poate intampla", "ei sunt"…Sau…"Eu ador sasuSaku! Ce scarbos!"
Am sa va anunt ca nu imi plac Aceste cupluri. Naruto si Hinata? Sa fim seriosi, Hinata nu e genul lui. Prea timida, si cam prostuta. Imi aduce aminte de Ginny weasley, pe care o urasc. NaruSaku? Hmm. Ei ma duc cu gandul la un frate si o sora. Daca ar fi NaruSaku, n-ar fi chiar asa rau, dar nu NaruHina. SasuSaku? Nu, va rog, nu. Sasuke nu e interesat de ea. Nu stiu, nu pot sa ma gandesc la ei formand un cuplu. Prieteni buni? Da, dar nu un cuplu.
Acum…Motivul pentru care sunt aici.
Am citit pe un site urmatoarele:
"Masashi Kishimoto-sensei, creator of Naruto, who openly declared that he liked Shounen-ai, his favourite pairing was SasuNaru and that he was going to
give the manga an end of that nature. Though it’s going to be an open-ending, it will be perceptible that Sasuke and Naruto end up together"

Mini Conference – ExpoAnime (USA):
"A group of fans asked Kishimoto what he thought about the doujinshi and fanfics of this pairing. He simply responded that it was his favourite pairing
and that he always collected stuff of it. In addition, he stated that he wanted to give the manga a Shounen-ai ending" (Confirming it twice)

After the Interview, Kishimoto revealed that Sasuke was based on his best friend from High School, whom he admired and loved very much, and that Naruto
was a reflection of himself and the adventures he would have liked to experience when he was young. He also emphasized that in the series there is not
a love triangle, but rather a circle, like a fish biting its own tail."
Nu stiu daca e adevarat. Vreau sa stiu … Voi ce credeti?
Ar fi ciudat, insa nu neasteptat. S-au sarutat pana acum de doua ori in anime. Poate nu inseamna nimic, a fost accidental, dar…Totusi...Sunt multe indicia. De exemplu, momentul cand Sasuke l-a protejat pe Naruto de Atacul lui Haku…M-am gandit la asta de ceva timp. Astept parerile voastre. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Sarai a răspuns:

Sasuke a fost creat pentru Naruto, ca sa-i fie adversar, nu iubit.Sa fim seriosi, in Naruto/Naruto Shippuden abia daca au fost cateva saruturi..ar fi culmea ca la sfarsit sa se transforme intr-un yaoi ( daca intelegi ce vreau sa spun ). Singurul cuplu care mi-ar placea ar fi ShikaTema,dar nu cred ca se v-a intampla. Oricum, daca vreti cupluri si alte chestii de genu' va recomanda sa treceti pe genuri ca romance, yaoi, yuri, pentru ca in Naruto nu prea o sa gasiti big grin

| mirelutza21 a răspuns (pentru Sarai):

Acela este si cuplul meu preferat! >.< Nu stiu ce sa zic daca se va intampla sau nu, dar eu urmaresc manga si sunt foarte multe momente intre ei doi, plus ca Kishi a mentionat intr-un interviu ca va fi cel putin un cuplu la sfarsit.Deci,I still have hope! >.<

| mirelutza21 a răspuns:

Pai in primul rand Naruto manga este de tip shounen,deci clar nu va putea exista un sfarsit de tip yaoi:))(oricat de mult ar spera Kishi la asta:)) ).In al doilea rand,ei au o relatie strict de prietenie/rivalitate,iar acum referindu-ma la cupluri... Dupa mine,Narusaku,la fel cum ai spus si tu,seamana mai mult cu o relatie dintre o sora si un frate(multi spun ca atat Naruto,cat si Sakura tin mult unul la celalalt.Da,e adevarat, foarte adevarat, dar "dragostea"pe care si-o poarta unul fata de altul este o dragoste frateasca si nimic mai mult :D ).In al treilea rand, atat Naruhina, cat si Sasusaku se afla printre cele mai cotate si populare cupluri din Japonia(de tip fata&baiat:)) ) si cred ca au cele mai multe momente impreuna.Plus,gandeste-te putin asa:care ar fi scopul ca Kishi sa le deseneze doar pe Sakura si pe Hinata confesandu-si dragostea fata de Sasuke, respectiv Naruto? Sunt extrem de multe "hint-uri" in manga si in anime referitoare la aceste cupluri.Pana si ending 21 de la NS este naruhina/sasusaku-> https://www.youtube.com/watch?v=bs61qlaEL6A.Kishi a spus intr-un interviu recent"Sakura really loves Sasuke".Si acum te intreb, de ce ar face asta? De ce insista asupra sentimentelor Sakurei? Ma rog, dupa cum stii, Sasuke a incercat s-o omoare pe Sakura de doua ori pana acum si nu iti prea vine sa crezi ceea ce iti spun banuiesc...:(. Poate am fost putin prea subiectiva, dar eu una asta cred. Sper ca te-am ajutat!;)

| diana5 explică (pentru mirelutza21):

M-ai ajutat, mersihappy voi astepta sa vad daca mai primesc si alte raspunsuri, apoi voi declara un raspuns castigator.
Ai dreptate, nu zic nu. Da, saracu' kishi. Spera...happy

| Kidomaru a răspuns:

Pai dupa cum a spus si Kishimoto ii Sasuke este un personaj creat dupa un vechi prieten de-al lui, dar nu se poate sa ''formeze un cuplu'' cei doi, cand a spus ca la sfarsit v-or fi impreuna Kishimoto s-a referit ca Sasuke nu v-a mai fi un missing-nin si se va intoarce in Konoha alaturi de Naruto, asa cei doi v-or fi prieteni la final happy