| sabistu a întrebat:

imi poate da cineva niste exemple de anime foarte faine si care merita sa fie vazute dar sa nu primesc animeuri cu viata la scoala si iubire ca sunt jalnice prefer bataia sau magia sau chiar ambele.
Am urmarit o groaza de animeuri si nu mai gasesc la ce sa ma uit si as vrea sa-mi dati niste exemple faine.
Si pentru funda efectiv gratis m-ati putea sa gasesc un anime in care personajul principal are o mana (din fiier cred) si care e in viata si poate vorbi cu aceasta? Daca stiti animekageul ala vechi era o reclama cu animeul asta sau daca stiti orice despre anime cum ar fi cel care l-a creat sau numele personajului principal va rog sa mi le scrieti deoarece il pot gasi si sa-mi amintesc de vremea cand eram copil si ma bateam si nu aveam grija de tema de maine de la romana.
P.S. Multumesc pentru ajutorul acordat happy

Răspuns Câştigător
| BlackRaven45 a răspuns:

Bleach, Magi, Akatsuki no Yona, Ao no Exorcist, Arslan Senki, Fullmetal Alchemist/Brotherhood (cred ca l-ai vazut deja), Black Bullet, Boku no Hero Academia, Charlotte, Devilman: Crybaby, Dimension W, D.Gray-Man, Danganronpa, Elfen Lied, Gangsta, Highschool of the Dead, Howl's moving castle, Akame ga Kill, Kill la Kill, Kimi no na wa, Kuroshitsuji, Children of the Whales, Level E, Mirai Nikki, Noragami, No game no life, Owari no Seraph, Pandora Hearts, Psycho-Pass, Servamp, Soul Eater, Tokyo Ravens, Young Black Jack

| sabistu explică (pentru BlackRaven45):

Mersi pentru animeuri chiar daca 50 % le-am vazut restul imi sunt necunoscute

| BlackRaven45 a răspuns (pentru sabistu):

Daca vrei putem sa mai tinem legatura pe Facebook Messenger sau Instagram. N-a fost niciodata o experienta neplacuta sa impartasesc niste pareri cu fani anime big grin

| sabistu explică (pentru BlackRaven45):

Cum doresti pentru mine nu este nicio problema tu decizi ca nimeni nu are dreptul asupra altei persoanse in afara de sotie XDDDD

11 răspunsuri:
| TheCrusader a răspuns:

Toate sunt bune:
Overlord
Nanatsu no taizai
Hunter x Hunter
My hero academia
One punch man
Shingeki no Kyojin
Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu
Black Clover
Tate no Yuusha no Nariagari
Tensei shitara Slime Datta Ken
Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (cea mai buna versiune)
Shingeki no Bahamut: Genesis
Blood Lad
Sword art online (ignora Sword art online re/ alternative ggo: nu are nici o legatura cu povestea)
Ao no exorcist
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
Hai to Gensou no Grimgar
No Game No Life
UQ Holder
Full metal alchemist brotherhood (cea mai buna versiune)
Soul Eater
Isekai wa Smartphone to Tomo ni.
Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku (interesant, dar nu prea este actiune in primul sezon)

| sabistu explică (pentru TheCrusader):

Imi poti da un link la sezonul 2 din death march kara hajimaru isekai kyousoukyoku ca nu-l gasesc

| TheCrusader a răspuns (pentru sabistu):

Nu exista sezonul 2 inca.

| WeirdFrance a răspuns:

Cred ca animeul despre care vorbesti este High School DxD, personajul principal are genul ala de mana. E un harem btw deci are romanta si echii mult. Un anime fain cu batai chestii ar fi D.Gra-Man. Il recomand foaaarte mult. Are 103 episoade si D.Gray-Man Hollow(intr-un fel sezoul 2) are 13.

| sabistu explică (pentru WeirdFrance):

Din pacate nu e unul dintre acestea dar mersi ca ai bagat animeul DxD e cel mai tare si le-am vazut pe toate care mi leai spus

| єχcєєℓ a răspuns (pentru sabistu):

Kiseijuu / Parasyte.

| sabistu explică (pentru єχcєєℓ):

Vazut si mane daca o tinem tot asa inseanma ca am uitat la toate animeurile existente XD XD XD XD

| WeirdFrance a răspuns (pentru sabistu):

Nu stiu atunci...i guess uitata la topuri pe Youtube?