| EmiliaSd88 a întrebat:

Salut tpu.ma puteti ajuta cu ceva? As vrea sa fac o banda desenata dar nu am idee de scenariu, adica nu stiu ce poveste sa creez. Banda vreau sa o fac cu personaje gen pokemon(personajele care le pun sunt inventate de mine) Dau FUNDA pentru cea mai buna idee de poveste! Nu conteaza daca e lunga.

5 răspunsuri:
| Reiko a răspuns:

Am cateva idei, nu stiu daca sunt foarte bune dar cred ca se poate face o banda desenata / manga destul de buna : O fata de 15 ani, Hikaru Mizuki (numele poate fi schimbat ca asta e nume japonez, am ales numele asta pentru ca si eu am vrut sa desenez o manga odata dar nu mi-au iesit chiar foarte bune desenele) este la liceul (nu am gasit nici un nume bun de liceu ). Ea este o eleva care invata foarte mult, numita adesea tocilara pana intr-o zi cand prietena ei cea mai buna, Aoi, o inscrie intr-un concurs de muzica de la scoala deoarece ea stia ca Mizuki canta foarte bine. Mizuki este obligata sa mearga la acel concurs si, spre uimirea colegilor ei care nu stiau de acest talent, ea castiga concursul. Intamplarea face ca in sala sa se afle un mare producator de muzica care era in cautare de,, voci noi". El ii propune sa mearga la compania lui si sa devina o vedeta insa Mizuki este nehotarata. Pana la urma accepta si in curand are primul concert. La primul concert ea intalneste un baiat ( inca nu m-am gandit la un nume) de care se indragosteste, etc. Povestea continua dar e destul de mare si n-am timp sa o scriu acum, daca vrei da-mi messul si am mai multe idei daca vrei.

| EmiliaSd88 explică (pentru Reiko):

Id-ul e emilia_s98happy

| wBroscuța a răspuns:

Ce-ai zice daca ar cauta ceva, cum ar fi o bijuterie, o persoana, un loc, etc.
Poate ne vei da mai multe informatii.

| EmiliaSd88 explică (pentru wBroscuța):

Pai,daca ai mai vrea sa mai dai idei poti sa imi dai idul tau sa vb pe mess despre subiectul asta. Vreau foarte mult sa fac o banda desenata.

| wBroscuța a răspuns:

Hmm, suna binehappy