| DanutBanut a întrebat:

Tocmai am terminat animeul Yahari Ore no Seishun si voiam sa imi dati un anime in gen cu el dar sa nu fie scos acum 30 de ani vreau unul mai nou gen-2012 in sus. Funda

Răspuns Câştigător
| 德尼莎 a răspuns:

Ao haru ride-Yoshioka Futaba are câteva motive pentru care vrea să-şi refacă imaginea şi viaţa proaspăt ajunsă la liceu. Deoarece este drăguţă, a fost exclusă din grupuri de către prietenele ei din gimnaziu, şi din cauza unei neînţelegeri, nu şi-a putut exprima sentimentele faţă de singurul băiat pe care l-a plăcut vreodată, Tanaka-kun.

Aflându-se la liceu acum, ea este determinată să fie cât de nefeminină posibil aşa încât prietenele ei să nu fie geloase pe ea. În timp ce îşi trăieşte mulţumită viaţa în acest fel, îl întâlneşte pe Tanaka-kun din nou, dar acesta are acum numele de Mabuchi Kou. El îl spune că avea aceleaşi sentimente ca şi ea când erau tineri, dar acum lucrurile nu mai pot fi niciodată la fel. Va fi Futaba capabilă să-şi continue povestea de dragoste de acum trei ani, care nici măcar nu a început?

ookami shoujo kuro ouji-Fetelor, fetelor. Oare cum ar fi dacă vi s-ar arăta un înger, care apoi s-ar preschimba în demon. Ei bine, povestea acestei serii o are în prim plan pe Erika, o adolescentă de 16 ani, care îi povestește într-una prieteni sale despre fanteziile ei romantice, în ciuda faptului că nu are un prieten. Oricum, ea se laudă tuturor fetelor cu iubitul ei arătos dintr-o fotografie, dar care se dovedește a fi un elev al școlii în care învață ea, numit Kyouya Sata. În cele din urmă n-are de ales și trebuie să se dea drept iubita lui. Din păcate persnoalitatea sadică al lui Sata îi trădează înfățișarea angelică. Acesta profită de slăbiciunea Erikăi, tratând-o asemenea unui cățeluș. Așadar, relația dintre cei doi va progresa sau vor rămâne veșnic la stăpân sadic - cățel loial?

Ushinawareta Mirai wo Motomete-Povestea se petrece într-o toamnă, pe la începutul secolului 21, în oraşul Uchihama. Academia Uchihama suferă o schimbare radicală. Odată cu construirea altei clădiri a şcolii, se va ţine un ultim Festival Cultural în clădirea veche care urmează să fie închisă. Elevii promit că se vor strădui să facă din acest ultim festival un mare succes.
Clubul de Astronomie, din care face parte şi protagonistul Sou Akiyama, este unul foarte respectat. Chiar înainte de începerea festivalului de pe 1 octombrie, preşedintele consiliului elevilor cere clubului de astronomie să ajute la păstrarea ordinii şi disciplinei pe durata pregătirilor. În timpul acesta, se raportează apariţii ale unei fantome, accidente, şi alte incidente misterioase. Când Yui Furukawa, o fată liniştită care s-a transferat târziu la această şcoală, apare în faţa lui Sou, mecanismul destinului începe să se mişte încetul cu încetul.

| DanutBanut explică (pentru 德尼莎):

Daca stii si un anime in care personajul principal sa fie baiat.

| 德尼莎 a răspuns (pentru DanutBanut):

Uraboku happy