| Lutamoshikito a întrebat:

Salut,vin cu cateva intrebari legate de arta *desen/manga*

1. Prima nelamurire este legata de poveste,desi mi-am format ideea principala deja inca mai intampin dificultati (e.x. astazi mi-a venit in minte o ideea buna cu care sa incep povestea manga, dar maine imi vine o alta ideea cu care sa incep.Problema este ca nu ma pot decide cu care sa incep dintre astea doua ideei.Cum m-as putea decide?

2. A doua nelamurire este legata de personaje, si anume :
Desi desenez deja de 1 an tot nu reusesc sa stapanesc bine constructia musculata *atat la femei cat si la barbati*, iar positia corpului mai deloc. Pareri legate de asta?

3. Si ultima mea problema/nelomurire este legata de imaginatie,desi la creearea povesti am o maginatie bogata cand cand vine vorba de personaje nu e mai prejos insa chiar nu pot sa recreez ceea ce imi imaginez,dar daca ma pui sa fac un fan art iti recreez exact la fel sau chiar mai bine decat persoana respectiva. Vreo propunere?

Aaaa da,si inca ceva exista cineva in Bucuresti care este fascinat de asa ceva,care ar vrea sa creeze o serie manga, care se pricepe cat de cat la desen si care ar vrea sa lucreze cu un partener?

P.s. Celui mai bun raspuns dau funda *celui care ma ajuta cel mai mult*

Răspuns Câştigător
| Coloringthevoid a răspuns:

1.Ca sa nu iti uiti ideile ai putea sa legi cumva povestile intre ele.
2.Du-te la o cunostinta care te-ar putea ajuta si legat de asta mai iti pot spune ca inainte sa incepi o constructie trasezi niste linii si masuri pentru ati da seama cum va fi asezat corpul.
3.Incearca sa citesti alte mangauri sau sa ai contact cu alti creatori de manga, el te-ar putea ajuta cu problema asta mai mult de cat mine.

| Lutamoshikito explică (pentru Coloringthevoid):

In primul rand iti multumesc de sfaturi, in al doilea rand dupa cate am auzit si m-am informat creatori de manga mai intai trag nu stiu cate lini pe o foaie cand le vine o idee in cap si apoi daca le place cum a iesit una dintre lini o ingroasa si gata happy

| Lutamoshikito explică (pentru Coloringthevoid):

Merci mult! Dar aici e problema, inca nu am gasit pe nimeni in Romania care sa faca manga si nu numai asta, trebuie sa gasesc si pe cineva care preda desen tehnic pentru arhitectura... Pff in fine merci si mai astept raspunsuri...