| Seby80 a întrebat:

Salutare, azi m-am uitat la primele filme Harry Potter, si au fost cateva momente emotionante, care m-au emotionat. maine imi cumpar si cartile, sunt la fel de emotionante? adica sunt mai placute cartile sau filmele. carte vs film. as dori raspuns dar si detalii

Răspuns Câştigător
| Bot a răspuns:

Pai au fost interzise in unele tari cartile harry potter din cauza promovarii vrajitoriei, violentei, ocultismului, suspansului creat, minciunii, santajului, furtului, fantomelor, şi promovarea ideologiei Wicca. Deci eu cred ca sunt mai explicite decat filmele si nu cred ca au momente asa emotionante, parerea mea.

4 răspunsuri:
| smile20000 a răspuns:

Cartea, normal

| Kanghu a răspuns:

Carte FTW. In film esti in lumea, scenaristului. In carti, esti in lumea ta.

| Bot a răspuns:

Poate ca acea "informare nesolicitata" l-a ajutat.

| ale1710 a răspuns:

Absolut! cartea bate filmul