| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune*10*anime-uri văzute de voi și pe care le recomandați?

Răspuns Câştigător
| MistretulPufos a răspuns:

1. Fullmetal Alchemist Brotherhood (anime-ul meu preferat, votat cel mai bun pe MyAnimeList)
2. Death Note (Foarte fain)
3.Attack on Titan (n-are cum sa nu-ti placa)
4. Tokyo Ghoul
5. Naruto Shippuden (trebuie sa vezi Naruto mai intai)
6. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
7. Akame ga Kiru
8.Code Geass
9.Hunter X Hunter
10. Case Closed
11. etc.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey
mereu am fost pe idea ca nu pot face un top al anime-urilor, avand in vedere ca fiecare e cel mai bun la o anumita categorie. daaar am asa ceva tongue sper sa stii engleza...:
*P.S: honorable inseamna anime-uri care merita sa fie trecute la categoria respectiva*

Baka to test to shoukanjuu - funniest anime ever (honorable: prison school, Noucome)
Clannad - saddest anime ever (honorable: Sword art online, Shuffle!)
Death note- best myster / psycho animes ever (honorable: No game no life, Code geass, Danganronpa)
Sword art online - anime-ul meu de suflet
Yuru yuri - cutest anime ever
Fairy tail - best action / adventure anime ever (honorable: BTOOOM!, Akame ga kill)
Kiss x sis - most ecchi anime ever (honorable: Highschool DXD, Highschool of the dead, Kampfer)
Attack on titan - best horror / thriller anime ever (honorable: Corpse party: tortured souls)
Kaichou wa maid-sama - best romance anime ever (honorable: Sword art online, Golden time)
Prison school - anime-ul cu cel mai mare respect de la mine
The world god only knows - best harem / hypnosis anime ever

| Coloringthevoid a răspuns:

Naruto shippuden(nu vei intelege daca nu te-ai uitat inca la Naruto)
Bleach.
Code geass.
Death note.
Kurohitsuji(toate sezoanele)
Psycho pass.
Atack on titan.
Parasyte.
Tokyo ghoul.
Zankyou no terror.

| anonim_4396 explică (pentru Coloringthevoid):

Ai zis de 2 ori attack on titan rolling on the floor

| Coloringthevoid a răspuns (pentru anonim_4396):

Pfflaughing.Acum am observatlaughing

| anonim_4396 explică (pentru Coloringthevoid):

laughing

| Mihai007005 a răspuns:

1.Sword Art Online
2.Ao no Exorcist
3.Hunter x Hunter
4. Danmachi
5.Magi (sunt 2 sezoane, al treilea apare in aprilie )
6.Black Bullet
7.Black Cat
8.Campione!
9.Date a Live ( sunt 2 sezoane)
10.Guilty Crown
11.Gakusen Toshi no Asterisk ( sezonul 2 apare peste cateva zile)
12.Hamatora The Animation
13.K
14.Mahouka Koukou no Rettousei
15.Mahou Sensou
16.Noragami (are 2 sezoane)
17.Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu eu?
18.Seiken Tsukai no World Break
19.Shingeki no Kyojin
20.Tokyo Ghoul
21.Seirei Tsukai no Blade Dance