| Ovidiu a întrebat:

Salutare. Mi-a venit deodata gandul la desenele animate la care ma uitam in copilarie, incercand sa-mi amintesc de un serial, dar nu am reusit; poate cu ajutorul vostru, reusesc. Este vorba de un desen animat care se difuza de luni pana vineri, in jurul orei 14:00, daca nu ma insel, pe TVR 1 sau TVR 2, inainte de 2005, probabil. Actiunea se desfasura pe un vapor, in mijlocul oceanului. Personajele erau animale(nicidecum oameni, din cate imi amintesc). Protagonistul era bine inteles capitanul vaporului, nu ma stiu cum se cheama; tot ce stiu, era un vultur. big grin Stau cu ideea ca serialul se numea "Capitanul..." dar pe youtube nu am gasit serial in care personajul sa fie un vultur. Va amintiti ceva? big grin

7 răspunsuri:
| Ovidiu explică:

Crezi ca ma ajuta?

| Neo12 a răspuns (pentru Ovidiu):

Este posibil având în vedere că multe persoane au găsit ceea ce căutau.

| Ovidiu explică:

Nu e niciunul din astea date de voi. happy

| bibi518 a răspuns:

Capitanul jack cel teribil? laughing

| bibi518 a răspuns (pentru bibi518):

Sau capitanul flamingo, dar ala nu-i pe mare