| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi comand manga de pe mangashop. As vrea volumul 3 si 4 din Kamisama Hajimemashita. La status scrie in desfasurare. Ce inseamna asta? Pot sa o comand? Daca da, in cat timp o primesc?

Răspuns Câştigător
| Miauti a răspuns:

Nu o aduce din Japonia ci din SUA.
Sincer sa fiu eu vad "Disponibilitate: In stoc la furnizor " adica il au pe stoc.
Ceea ce ai vazut tu la status "in desfasurare" (on going) inseamna ca manga continua, adica manga nu are deocamdata un final.

Pe scurt manga are pana acum 13 volume si s ar putea sa ajunga la 20 volume.

Recomandarea pe care ti am spus o pana acum, si o voi sustine mereu... ar fi cel mai bine sa te uitila mangauri de un singur volum sau 3 maxim.
Sincer sa fiu "Kamisama Hajimemashita" nu mi se pare ar fi o manga de nota 10.

iti recomand:
5 Centimeters per Second (citita nota 9)
Abandon the Old in Tokyo
Ayako (citita nota 10)
Dororo
Lychee Light Club (citita si cumparata nota 10)
Olympos (citita nota 10)
Push Man and Other Stories
Solanin (citita noata 10)
Velveteen & Mandal (citita nota 9)
Portus
...tot ce este sus au un singur volum.

Desigur poti lua pack cum e Chobits (8 volum) si e in jur de 300 lei...

Ceea ce doresc sa spun este ca nu ar tr sa cumperi un manga lunga, mai ales ca nu e cine stie ce (din punctul meu de vedere)... aaaa daca era "20th Century Boys" (22 volume) merita sa faci colectia.

3 răspunsuri:
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Daca o comanzi din Romania in japonia, inseamna ca dureaza minim 2 saptamani

| Reiko a răspuns (pentru ApeleazaLaRaspunsulMeu):

... Nu prea stiu ...nu am mai comandat. Acolo zice ca ei o iau in engleza dar la status scrie in desfasurare. Deci o au in stoc sau nu? Ca daca o au in stoc pot sa mi-o aduca in 3 zile maxim prin Fan curier dar daca nu o au trebuie sa faca comanda de la furnizor si dureaza mai mult.

| Reiko a răspuns (pentru Miauti):

Nu o sa-mi iau toate volumele ci unul sau doua si as vrea kamisama hajimemashita. Oricum, multumesc de recomandari, o sa ma uit la ele.

| Miauti a răspuns (pentru Reiko):

Nu o aduce din Japonia ci din SUA.
Sincer sa fiu eu vad "Disponibilitate: In stoc la furnizor " adica il au pe stoc.
Ceea ce ai vazut tu la status "in desfasurare" (on going) inseamna ca manga continua, adica manga nu are deocamdata un final.

Pe scurt manga are pana acum 13 volume si s ar putea sa ajunga la 20 volume.

Recomandarea pe care ti am spus o pana acum, si o voi sustine mereu... ar fi cel mai bine sa te uitila mangauri de un singur volum sau 3 maxim.
Sincer sa fiu "Kamisama Hajimemashita" nu mi se pare ar fi o manga de nota 10.

iti recomand:
5 Centimeters per Second (citita nota 9)
Abandon the Old in Tokyo
Ayako (citita nota 10)
Dororo
Lychee Light Club (citita si cumparata nota 10)
Olympos (citita nota 10)
Push Man and Other Stories
Solanin (citita noata 10)
Velveteen & Mandal (citita nota 9)
Portus
...tot ce este sus au un singur volum.

Desigur poti lua pack cum e Chobits (8 volum) si e in jur de 300 lei...

Ceea ce doresc sa spun este ca nu ar tr sa cumperi un manga lunga, mai ales ca nu e cine stie ce (din punctul meu de vedere)... aaaa daca era "20th Century Boys" (22 volume) merita sa faci colectia.