| Lucifer666 a întrebat:

1-Daca un joc se misca mai greu ( sacadeaza, se misca in reluare ) e din cauza RAM-ului, (ca e mic ) sau e de la alta componenta?
2- Avatar (game) Il deschid, se aude sunetele jocului, dar monitorul ramane NEGRU. De ce?
3-Fifa 09 imi va merge cu placa video 256 si ram 1 gb?

3 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Random Acces Memory adica RAM ar putea fi prea putini dar poate si din cauza placii video, computerele vechi sunt moarte cand vine vorba de Jocuri.
Daca vrei sa fii gamer iti trebuie o configuratie noua si recomandarea mea este
http://www.pcgarage.ro/
De acolo iau majoritatea comerciantilor si mai pun adaos comercial.
o configuratie noua ar costa 1700 de lei, eu am tot placa de 256 si 1gb ram dar joc doar Heroes 3.
Important e sa-ti iei DDR2 Ram si placa video pe DDR2, procesor cat mai bun, multi recomanda INTEL dar eu o sa merg 4ever pe AMD.
Succes, configuratie de jocuri nu scoti tu din computeru tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu cu Avatar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca fifa iti va merge dar avatar nu stiu de ce nu-ti merge spune-mi ce ai in pcsmug>>>