| Mony a întrebat:

2 interbari am. care o fost prima oul sau gaina?
care a fost prima fiinta care a calatorit pe luna?
hai ca eu stiulaughinglaughinglaughing)))

Răspuns Câştigător
| ChibiRose a răspuns:

Primele care au calatorit pe luna au fost animale, in orice caz.Prima a fost gaina pentru ca atunci cand Dumnezeu a creat animalele a creat si gaine(pasarile, pardon).
Kisses!

8 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

@ adytzaa938 si toti cei care credeti ca Laika a mers pe luna

Laika nu a ajuns NICIODATA pe luna. Este prima fiinta care a ajuns in spatiul cosmic si a murit pe orbita, deoarece moscovitii aia rai nu si-au pus problema sa construiasca un modul care sa se intoarca pe Pamant.

Nici cu oul nu e atat de simpla treaba: creationistii spun ca gaina a fost prima, ca doar nu a pus Dumnezeu oua la incubator, evolutionistii spun ca oul a fost primul, numai ca cine a facut si clocit oul nu a fost gaină.

HepHap
| HepHap a răspuns:

@ Andreea

V-am rugat si eu si Psiholoaga si altii, daca tot copiati ceva in intregime de pe net, dati si linkul, ca sa fie fair-play si sa nu va asumati ce au scris altii. O fac acum eu pentru tine:

http://raspunsuri.rol.ro/art/485-3-Cine_a_aparut_primul_oul_sau_gaina.htm

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Gaina a fost inaintea oului si primul care a calatorit pe luna este Neil Armstrong...

Răspuns utilizator avertizat
| ChibiRose a răspuns:

Retractez:1. la fel, dar 2. dinozaurii(si ei aveau oua). Multumesc pentru fundita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oul a fost inaintea gainii.
Prima fiinta care a mers p luna: o catelusa Laika

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca prima a fost gaina si dupa aia oulhee hee.

| roxy9roxana a răspuns:

1. mai intai a fost oul apoi gaina.
2. prima fiinta care a calatorit pe luna este un caine,. tonguePP