| mihaielo a întrebat:

65 de puncte la cls 6 la lumina math este putin?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Eu consider că este un punctaj bun. Am văzut şi eu problemele şi le consider îndeajuns de dificile, mai ales că multe dintre ele ies din sfera matematicii propriu - zise şi intră mai degrabă în sfera genului de "probleme logice". Cu unele schepsisuri, cu destule şmecherii care nu implică în mod deosebit matematica ci mai degrabă o serie de mici "găselniţe" legate şi de o seamă de elemente de cultură generală.
Faptul că cel cu 50 de puncte este undeva pe la poziţia 1800 şi ceva, şi foarte probabilcă sînt alteva cîteva mii sub această realizare te poate îndreptăţi să consideri bun acest rezultat de 65 puncte. Felicitări!

| AdeeXd a răspuns:

Este destul de putin, avand in vedere ca punctajul maxim este 100. dar mie mi se pare ok, avand in vedere cat de grele au fost subiectele. eu sunt tot clasa a 6-a si am fost la concursuri si mai grele ca asta... daca nu te superi, unde ai vazut punctajul? big grin

Răspuns utilizator avertizat