| anonim_4396 a întrebat:

A aflat mama si fratele meu ca mi-am comandat țigară electronica si lichid pentru ca am lasat cutia de la colet cu scrisul etc etc in camera mea si cand mama a facut curat va dati seama ca din curiozitate s-a uitat. Azi cand a venit fratele meu au început sa vorbească si i-a zis mamei "ai vorbit cu ea?" ea "pe mine ma asculta?" el "dar ce... Pe mine crezi ca ma asculta?" si pana la urma a venit fratele meu in vârstă de 21 de ani si mi-a zis "ce ti-ai comandat de pe net?" eu "treaba mea!" el "fa, arată-mi ce ti-ai comandat" eu "nu" el "fa tu vrei bătaie..." iubita lui "ce si-a comandat?" el "proasta si-a comandat țigară electronica si lichid".

Stiu ca țigara electronica e mai periculoasa decât țigara normala dar totuși mi se pare atat de diferita față de o țigară normala. Acum sta cu iubita lui dar după ce pleaca o sa urmeze o mare cearta, ce pot sa fac si sa zic? Eu am 14 ani si odata cand eram cu el si un prieten de-al lui au început sa vorbească despre chestiile pe care le făceau si am auzit ca ei cand erau mici fumau chiștoace deci nu înțeleg de ce m-ar judeca cand el la 11-12 ani fuma chiștoace de pe jos? Dar totuși mi-e frica

3 răspunsuri:
| Eisenheim a răspuns:

Nu fi egoista, împarte-o cu ei laughing ți-ai cam dat foc la țigară irinuco, totuși ai putea sa o vinzi și poate faci și un mic profit, oricum nu e prea sănătoasă, plus că deja ți-a adus probleme și nici nu ai folosit-o încă, evident ar fi bine sa ii aminti și pe ei că vrei sa te apuci de afaceri, poate chiar îți găsește cumpărător

| Eisenheim a răspuns:

Deci anunță: dragii mei vând țigară electronică, am luat de pe net cu 2 lei, vând cu 3. Scapi și de scandal, și de țigară, și de boală laughing

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns:

Ei na, am revenit dupa nu stiu cate zile si tin sa va anunt ca nu a fost niciun scandal, ma jur ca in viata mea nu mi imaginam astfel perioada in care aflau ca fumez sau vapez si altceva ce sa va mai zic..mama a încercat 3 zile la rand sa-mi interzică sa fumez adica in fiecare dimineață cand pleca la serviciu imi spunea "sa-mi dai toate țigările pe care lei ai, esti mica, n-ai voie sa fumezi" dar nu ma certa, si tata, doamne ferește, de la el niciodată nu m-am așteptata asa reacție (nici de la mama) fiind mai strict si mama ceva de genu "fa ce vrei" adica observ ca s-au cam schimbat rolurile, bun, deci tata doar mi-a zis calm sa ii arat țigarea, ca sa vada macar daca mi-am comandat ceva calitativ si am refuzat (la fel cum am facut la frate-miu) pentru ca credeam ca vrea sa mi-o ia si intr-o seara cand am prins mai mult curaj m-am duc cu țigările si tot de tine de țigări (lichide, încărcătoare) etc la ei si concluzia: ma lasa sa vapez pentru ca oricum sunt încăpățânata si nu vor sa ma ascund