| imicumparjocuri156 a întrebat:

A auzit cineva de cartea a patra cale? in ce orase din Romania sunt grupuri de genul?

2 răspunsuri:
| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

Da. Am incercat sa citesc aceasta carte si altele asemenea. Eu unul NU le-am inteles deloc. Exista prin anii 1990 o miscare numita ELTA Universitate, care avea niste brosuri denumite,, Colectia 17,, . Eu nu am auzit sa fi existat vreo grupare de genul la noi.

| risteacristi a răspuns:

Salut, era un nucleu la Brasov dar prin 2006. Cartea este 'A patra cale' scrisa de P.D. Ouspensky