| Skarr a întrebat:

A incercat cineva Lucid Dreaming?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Depinde, uneori iti dai seama usor, alteori visul este foarte realist. Da, am reusit sa il controlez destul de usor. Intamplari neplacute nu, doar ca se termina prea repede de multe ori happy
La inceput dureaza foarte putin, cand realizezi ca este un vis te trezesti, dar daca incerci in continuare vei obtine si vise mai lungi.

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Da, am incercat intr-o perioada. De ce?

| Skarr explică (pentru Dismally):

Cum e cand visezi? E ca in realitate sau poti sa iti dau seama usor ca visezi?
Ai reusit sa ti controlezi visele?
Ai avut intamplari mai neplacute?
Vreau sa incerc si eu dar am auzit de niste chestii care nu trebuie sa le faci si chestii care se pot intampla si mi e cam frica acum laughing
Mi s-a intamplat acum cateva zile sa visez si sa stiu ca e un vis dar a durat 3 secunde si dupa am ochii inchisi si nu pot sa ma misc si a trebuit sa astept asa pana m-am trezit. Acum o saptamana mi-am dat seama ca ceva s-a schimbat in camera si ca arata altfel. SI mi-am dat seama ca visez si m-am panicat ca nu stiam cum sa ma trezesc si a aparut un panou urias cu un buton pe care l-am apasat si m-am trezit.

| Skarr explică (pentru Dismally):

Mai am inca o intrebare. Ce metoda ai folosit sa intri in vis?

| Dismally a răspuns (pentru Skarr):

Verificarea realitatii happy

| Dismally a răspuns (pentru Skarr):

Depinde, uneori iti dai seama usor, alteori visul este foarte realist. Da, am reusit sa il controlez destul de usor. Intamplari neplacute nu, doar ca se termina prea repede de multe ori happy
La inceput dureaza foarte putin, cand realizezi ca este un vis te trezesti, dar daca incerci in continuare vei obtine si vise mai lungi.