| anonimulll12345 a întrebat:

Ati fost singuri in excursii organizate de agentii de turism prin Romania? Exemplu ma gandesc la Transfagarasan sau alte atractii turistice.
Cum a fost? Ma gandesc in viitor sa merg in excursie pe undeva singur, pana acum nefiind niciodata si nu stiu la ce sa ma astept.

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Pai daca sunt excursii organizate, nu esti singur. Esti cu un grup si un ghid.
Ghidul urmeaza programul prestabilit.
Organizatorul se ocupa de toate: transport, cazare, masa. Atentie, unele excursii sunt doar cu mic dejun. Trebuie sa te ocupi singur de pranz si cina.