| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp am facut o mica analiza si am observat ca dintre canalele de YouTube la care sunt abonat doar 2 sunt deținute de persoane de sex feminin, adica undeva la doar 5% din total. M-am consultat si cu o fată si are cam aceeasi proporție.

La voi cum e? Si cum se explica? Oare sunt fetele de pe YouTube pur si simplu mai enervante?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La mine nu sunt sigur daca este asa, adica am mai multe nu de la... fix un barbat sau femeie, ci grupuri, echipe, din care fac parte mai multe persoane.

Dar legat de tine si de prietena ta, probabil este o coincidenta. In general baietii "se joaca cu lucrui de baieti", iar fetele "cu ambele" big grin

| Celcestietot a răspuns:

Aproximativ 7%, dar sunt abonat la multe canale de YT. Fiecare sex poate sa enerveze in masura sa, nu stiu si nici nu ma intereseaza sa caut ceva care sa ma enerveze pe YT, iar pe deasupra nici nu am cred ca am gasit asa ceva pana acum pe respectiva platforma.

| Dismally a răspuns:

Cat timp urmaresti subiecte mai "masculine" e normal sa fie asa, daca erai interesat de produse cosmetice sau decoratiuni pentru casa procentul ar fi fost invers happy

| Nemessys a răspuns:

Fetele sunt mai timide, nu au atat de mult curaj ca si baietii sa-si arate fata sau sa vorbeasca singure in fata unui monitor.

Fetele nu sunt la fel de perseverente ca si baietii. Ca sa cresti un canal de Youtube trebuie sa depui multa munca, e mult stres, trebuie sa analizezi lucruri, statistici, calcule, sa faci research. E mult prea multa munca pe care o fata nu prea este in stare sa o faca.

Fetele care fac Youtube, marea majoritate se axeaza pe vlogging. O Nisa destul de cautata dar si competivita in acelasi timp. Multe nu fac un content care sa te tina acolo, ci mai degraba este unul plictisitor, iar audienta lor este formata numai din pusti de 13 ani care o urmaresc cu erectia in chiloti.
Si da, sunt enervante si vorbesc prea mult si prost.

| siriusblack98 a răspuns:

Eu nu sunt abonat la nici un canal deținut de o fată/femeie. De ce? Pur și simplu nu m-a " prins " nici unul. Majoritatea au o voce enervantă și sunt disperate după atenție adoptând un stil vestimentar provocator sau un mod de a vorbi de zici că îți cer 50 de lei ca să îți facă o /\/\ I_I ( 3.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing Cred că e pură coincidență. Cel puțin vreau să cred asta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multe is proaste rău. Nu numai enervante.
Și eu am tot 2 da is din afara. Lana Blakeley, Teal Swan și Mai am vreo câteva psiholoage in rest praf.
Sunt și în Youtube-ul românesc câteva okey cum ar fi Elena Stroe și Sexul și Barza știu că mă uitam când eram mic laughingdar alea au canale mici. Cu putini urmăritori, in top sunt toate panaramele.

| Anuket a răspuns:

33% bărbați, 24%femei.

| Dddonkey a răspuns:

Daca te uiti la ce material au majoritatea din ele ar fi normal sa atrag mai mult femeile pe canalele lor. Mancare, frumusete, imbracaminte, viata lor personala(pe care nu o intelege nici pisica vecinului) si prea obsedate sa se vada un san ca sa mai traga cativa abonatii disperati.
Plus ca multe din ele sunt probabail si pe onlyfans deci de asta si apar mai dezbracate sau transparente.
Eu unul urmaresc cateva tipe dar mai conservative, cum ar fi canale de supravietuire, politica,.
Parca simt ca youtubul se duce si oamenii incep sa faca din Youtube doar ce fac ei intr o zi de parca oamenii mor de curiozitate si stau pe varfurii pana posteaza cum au iesit la inghetata cu rex,