| UnSimpluOmFericit a întrebat:

Ai de gand sa te duci in alta tara sau esti okey aici in Romania?

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

As merge in alta tara pentru a munci sa imi fac bani sa imi cladesc ceva aici da nu m-as muta in Italia, Spania bla bla.
Daca ar fi sa raman definitiv intr-o tara straina aceia ar fi America.

| CleanHeart a răspuns:

Imi place aici, desi am crescut intr-un alt loc nu as mai pleca, nici o tara nu se compara cu Romania asa cum e ea cu bune si cu rele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As pleca si azi.

| TanteMarianne a răspuns:

Momentan mi-e bine, dar mi-ar placea sa plec in strainatate.din curiozitate si pentru bani diverse

| Victor453 a răspuns:

Eu sunt din Moldova, as vrea sa plec in alta tara, dar nu pot, imi sunt apropiate locurile natale, prietenii de aici, scoala etc. Este foarte greu sa te desparti de ceva drag, chiar daca asta va duce spre o viata mai buna

| xByte a răspuns:

Depinde si unde altundeva te duci. Mi-ar place sa ajung undeva in Asia sau USA, dar cel mai probabil puterea obisnuintei m-ar face sa ma intorc in Romania dupa ceva timp.

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Poți fi ok, oriunde în lume, depinde de aspirațiile pe care le ai. Te poți dezvoltat personal și financiar și în România.