| yonutz63991 a întrebat:

Ai sanse sa nu ti se instaleze jailbreak-ul bine si sa se strice iphone-ul? E totul sigur/E sigur sa faci jailbreak?

2 răspunsuri:
| Thejoiner_Yo_1998 a răspuns:

Nu are ce sa se strice! fac jailbreak la iphonuri de 4 ani si nu s-a stricat nicio placa!
e sigur dar nu si legal in unele tari!
daca ai nevoie de sources in cydia sa imi spui iti dau cate vrei
^^

| Andruxoxo a răspuns:

Da, sunt sanse sa se strice Iphone-ul în timpul jailbreak-ului dacă persoana care îl face nu se pricepe. Practic in timplul jailbreak-ului se rescrie toata informatia de pe placa de baza si daca in timpul acestui proces ceva nu merge bine (se inchide calculatorul, nu apesi la timp pe un anumit buton sau nu respecti pasii in totalitate) ai ramas fara Iphone.