| Nikcoletta a întrebat:

Am 100 de kg şi o sa merg la o nuntă peste 3 luni.
Problema este ca nu-mi gasesc nici rochie pentru mărimea mea! Am incercat o dietă si am slabit doar 4 kg pe lună!
Nu consum pâine deloc, cum sa slabesc intr-un mod mai rapid? Cum să dau vreo 8 kg pe lună?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

4 kg pe luna este foarte bine, pana la nunta vei avea 88.

| AnemonaP a răspuns:

Poți să slăbești rapid, însă, Vrei pune totul la fel de rapid. La kilogramele tale să începi să mănânci sănătos Și să faci exerciții, O să pierzi chiar mult în primele luni fiind un șoc pentru organism. Trebuie să slăbești sănătos. Cu deficit caloric și sa arzi caloriile pe care le consumi. Degeaba nu consumi tu paine, dacă nu consumi ceea ce trebuie, În cantitățile ideale. Recomand Victor Diaconescu, personal trainer, Caută-l pe Facebook.
Nu te mai ține de diete că dietele sunt niște prostii, Te înfometează și slăbești cum nu trebuie. Mai ales la kilogramele tale trebuie să mănânci cantitativ și sănătos. Să te pui pe slăbit nu înseamnă că trebuie să te înfometezi.

| Lukasssz a răspuns:

Dacă vorbim despre cauze eu cred că ele vin din copilăria părinților părinților tăi care au trecut prin foamete și războaie apoi ei i-au îndopat pe părinții tăi dorind să le ofere tot ce e mai bun
Iae ei au vazut asta ca pe un stil de viață ne având cine știe ce imaginație
Și din dragostea Româlilor de a se da mari
Măcar lor să își demomnstreze că copilul lor nu duce lipsă de nimic
Într-un fel de validare a valotilor sociale
Ca și când untura de pe inima ta este steluțe grade și aplauze pentru ei.
Apoi mai ține și de tine că in loc să îți iei o bicicletă să te plimbi și să mânânci și tu un morcov o banana un castravete ceva preferi să bagi shaorma cola și viocolate la greu in tine
De parcă țile-ar lua cineva.
Când ajunge o ciocolată în mâna ta nu te mainoprrștinpână când nunotermini pe toată
Și zilnic bagi în tine chestii carne în fiecare zi
Dacă o mâncare nu are carne parcă nu e mâncare
Și nici nunîți poți imagina o zi fără carne și dulciuri de toate felurile.
Așa cum să nu îți crape inina când tu ai 82 Kg 150Cm înălțime și 12 ani.
INAFARĂ de asta te-ai învățăt o îngânfată fandosită căruia îi ppace doar să dicteze să dea ordine de parcă toată lumea din jurul tău ar fi sclavii tăi și mai faci și istericale ifose de copil autist singur la părinți.
Ți-ai spălt tu vreo dată farfuria sau chiloții sau când ai dat tu cu mătura prin casă să faci curat să strângi măcar după tine de unde ai mâncat tu să nu zicem că ar cam trebui să începi să mai faci și tu câte ceva mici nimicuri pentru a o ajuta pe maa ta și pe cei cu care trăiești din când în când în casă și cu care te porți ca o dictatoare mică scorpie de și ei nu îți sunt datori cu nimic.
Când ai spus tu mulțumesc pentru ceea ce fac cei din jur pentru tine.
Și vezi că televizorul din sufragerie nu îți aparține nu ai mers tu la muncă nu ai plătit tu in vreun fel curentul și căldura așa că mai lasăi și pe alții să se uite la ce vor ei și nu mai face atâtea ifose.
Și nu mai incerca să îi pui tu pe toți la respect prin faptul că plângi și faci mutre că ajung să te blesteme și să te urască și nici nu stii când se poate întoarce roata și se pot coaliza împreună împotriva ta și o pot da pe mama ta si pe tine afară din casă
Pentru că sau săturat de desenele tale animate
SAU SĂTurat de temele tale făcute în sufrageria lor
Sau săturat să te tot vadă totă ziua in gura oamenilor mari care numai pot și ei să vrbească cum vor ei și tot trebuie să isi cenzureze vocabularul că e copilul defață.
Inafară de asta nu dictezi tu ce muzică să se asculte si televizorul nu este monitor menteu MainCraft!
Pt că dacă nu termini cu toate bășinile aerele și figurile oamenii se răzbună mai devreme sau mai târziu
Și din cauza nesimțeniei tale are de suferit și mama ta.

| CIaudiu a răspuns:

Vorbeste cu un nutrionist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aleargă, inoată, dansează, fă ciclism.

| Dani211 a răspuns:

Ce înălțime ai? Ai vergeturi?