| Sara2 a întrebat:

Merg la sala de 3 saptamani, 5 zile pe saptamana, si nu am slabit deloc, am renuntat la sucuri si la paine, nici nu mananc dupa sala si tot nu slabesc, care o fi motivul?

7 răspunsuri:
| faaalyoana a răspuns:

Secretul e sa mananci cate putin din toate...
si numai fii asa nerabdatoare...

| JiHyun a răspuns:

Esti stresata! Chiar daca nu mai mananci alimentatie gen fast-food, te gandesti numai la slabit.Gandeste la viata ta, mananca fructe si legume, dar poti manca cateodata si un chipshappy

| Sara2 explică (pentru JiHyun):

Da chiar sunt stresata dar din alte cauze...

| Alexandru_Alex_1988 a răspuns:

Sala de fitnes, nu?
Pai e cam imposibil daca faci totul cum trebuie.ai intrebat antrenorul de la sala de asta?
Ca doar el trebuie sa iti spuna de ce!
Probabil iei prea multe calorii inainte de sala si cand mergi la sala nu faci altceva decat sa le consumi. Daca nu consumi mai mult decat ai mancat degeaba mai consumi!
Calculeaza caloriile din tot ceea ce mananci in acea zi si apoi vezi daca la sala consumi acele calorii.Intreaba antrenorul!
Ar fi bine sa il intrebi si de ceva cu carmitina, ceva care sa iti accelereze arderea caloriilor ca asa cu lene nu se face mare lucru!

| BiiiB02 a răspuns:

Probabil ai un metabolism mai lent. Incearca sa nu mananci dupa ora 6, sa renunti chiar si la apa minerala, si la dulciuri. Fara "ciugulit" intre mese. Dimineata poti sa servesti cateva feliute de branza cu putine grasimi si rosii, la pranz o salata, iar seara un iaurt. Probabil si aportul mare de calorii din cadrul meselor luate in timpul zilei nu te "ajuta".

| Iasocec_Roxana_1992 a răspuns:

Sa stii ca mancatul la ore tarzii, rasul si mancatul "cu pofta" ingrasa

| Rob3rtp a răspuns:

Pai poate mananci tarziu, mancatul la ore tarzii ingrasa, si mananca paine dar nu multa, nu cred ca ti-a zis cineva sa nu mai mananci paine ci mai subtiri feliile