| Andreeaa20 a întrebat:

Am 68 de kg si inaltime de
1.65 m.Tot timpul am impresia că sunt grasă. Vi se pare mult 68 de kg? Sau e normal pentru înălțimea care o am?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sincer : DA (cu toate riscurile ce presupun rostirea adevărului)

... dar importantă e frumusețea interioară, nu?

| Nirvanaaa a răspuns:

Ar fi ok sa mai slăbești vreo 5 kg, dar oricum e ok pentru ca ești sănătoasă. Supraponderala as zice de la un 70 și ceva.

| Floridori a răspuns:

Depinde de varsta. Daca ai peste 16 ani, deja incepi sa te incadrezi intr-un BMI normal. Daca ai mai mult, cu atat mai bine.
Vizual depinde mult de constitutia ta. Daca este de tipul clepsidra, arati foarte bine.
Acum, ca exista si baieti care prefera doua bete infipte in fund (si fund lipsa), asta este altceva deoarece gusturile nu se discuta.La fel exista si barbati care sunt innebuniti dupa femeile obeze.Fiecare cu preferintele sale.
Daca tu ai impresia ca nu arati bine asa sau constitutia ta nu te avantajeaza, atunci nimic nu te impiedica sa poti slabi.

| N0xEterniS a răspuns:

E un pic prea mult. Ar trebui sa ai undeva la 60 kg. Baietii de 1.65 ar trebui sa aiba undeva la 68.

| NotNamed a răspuns:

Este putin cam mult. Greutatea potrivita la inaltimea asta este de 55-60kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,nu.