| aabbbccccddddd a întrebat:

Am auzit ca daca muncesti la o firma spre exemplu in Olanda, trebuie sa stai la cazarea firmei respective, altfel nu poti fi angajat acolo, ceea ce mi se pare o PROSTIE si nu prea cred, dar vreau sa ma asigur, ca cine stie.

Are treaba unde stai atata timp cat vii la munca asa cum trebuie?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te obliga nimeni la nimic. E doar un avantaj că unele firme îți oferă cazare, probabil la preturi mai mici și condiții mai proaste

| Ivanaaaaa a răspuns:

Din cate stiu eu, firmele respective se ocupa de transportul si cazarea persoanelor. Angajatorii din cadrul firmei iti opresc automat bani de cazare din salariu. Gandeste-te un pic, bagi mai multe persoane intr-o singura camera si le iei 200 de euro la fiecare. Mare afacere. Deci da, conteaza.