| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca, daca postezi un film pe youtube si acesta are like-uri mai multe decat dislike-uri si face peste 100.000 de vizionari,pentru fiecare vizionare, primeste cate 1 cent, este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e asa simplu.Mai intai trebuie sa ai parteneriat cu YT.Trebuie sa ai multe videoclipuri cu destul de multe vizualizari in calitate buna, un numar x abonati.Ei sunt in cautare de continut bun, trebuie sa ai un canal cunoscut iar videourile nu trebuie neaparat sa aiba o tema anume, dar sa nu fie multe gen random.Intradevar cel mai mult conteza vizualizarile.E greu sa ajungi partener, ei aduna mai multe posibile canale care aplica pentru acest lucru si vor alege pe cele mai bune dintre ele. Apoi vei primi intre 1 si 5 centi pentru 1000 de vizualizari si pentru 1000 de abonati, si dislike-urile sunt luate in considerare(daca ai prea multe nu cred ca vei mai primi acei bani) si conditia e ca tu sa incarci un video la cel mult o saptamana.
Cei in Romania nu pot aplica direct la un parteneriat, dar sunt unii care primesc bani prin intermediul altor parteneri, dar ei de fapt nu sunt parteneri propriu-zisi si nu primesc mai mult de 1 cent pe 1000 de vizualizari.E complicata treaba si foarte putini pot spune ca fac cu adevarat bani pe YT.Un exemplu ar fi Ray William Johnson sau Jenna Marbles.In Romania Doza de Has stiu ca are multa popularitate.

1 răspuns:
| KrEzZe99 a răspuns:

Da este adevarat si nu primesti un cent primesti 1 dolar sau un euro pentru fiecare vizualizare.happy