| MaDu222 a întrebat:

Am auzit ca daca stai langa fumatori dauneaza mai grav sanatatii decat daca fumezi e adevarat?

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu cred ca e mai periculos sa stai langa ei decat sa fumezi tu...
ai grija sa nu o iei pe drumul lor!
pa-pa

Stefan
| Stefan a răspuns:

Este un lucru adevarat, de aceia este bine sa evitam astfel de situatii daunatoare sanatatii.

| laviflower a răspuns:

Nu, nu e. Poate daca inspiri fumul ca si cum ai fuma.

| Kylexy a răspuns:

Da este adevarat

| CrazyLife a răspuns:

Da este mai grav deoarece tragi in tine mai mult fum dar nu este chiar asa de grav eu cred ca este ca si cum ai fuma Paaaa:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar asa se spune, dar, daca stam sa ne gandim logic, fumatul activ include si fumatul pasiv.In concluzie, fumatul activ este mai periculos decat fumatul pasiv(si acesta fiind, in schimb, foarte daunator). Cel mai bine este sa-l evitam pe cat posibil sau(in cazul in care nu este posibil lucrul acesta), timpul petrecut in prezenta fumatorilor sa fie foarte scurt.