| PsyhoChild a întrebat:

Am auzit de un leac babesc pentru bubele de pe fata sa le spoiesti cu rahat.E adevarat?
Voi ce alte aberatii ati mai auzit de la babe?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Si eu am auzit ceva de genul... daca iti apar nu stiu ce bube sau furuncule pe picior sau sau in alte zone sa folosesti cateva picaturi de urina ...gretos. Sau daca ai bronsita sau te doare gatul sa pui intr-un batic sare incinsa si sa l pui pe piept sau la gat. In caz ca te doare urechea sa ti pui cateva picaturi de ulei incins.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca fierbi coaja de mesteacan si te freci cu apa aia pe fata iti trec bubele si petele.
Cand iti luxezi mana sau picioru trebuie sa te dai cu ulei...

| Hammurabi a răspuns:

Te-aș sfătui să nu faci ce auzi de la babe că s-ar putea să rămâi fără față. laughing