| Betty18 a întrebat:

Am auzit multe pers aici pe site k se imbrak la liceu cu uniformaworriedla liceul vostru aveti asa ceva? eu sunt din judetul bc intr-un oras mic dar nu foarte.la orasele de prin imprejurimi nu am auzit la vreun liceu la care sa ceara uniforma...in bc nu stiu.
eu din clasa a3a nu am mai avut o uniforma si atunci o purtam doar in zilele festivebig grinuniformele se cer doar la unele licee partikulare sau si la cele de stat? daca aveti trebuie sa o purtati des?:-s mersi

6 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Eu sunt din ph si aici toate liceele au uniform, si trebuie purtata zilnic la toate orele de curs ezceptand ora de educatie fizicahappy

| Cryssy a răspuns:

Eu sunt din buzau.si la noi se cere uniforma...si de exemplu la hasdeu nu te lasa sa intri in liceu daca nu ai uniforma.deci...

| Swabia a răspuns:

Eu am uniforma de cand ma stiu, 1-8 uniforma aceea albastra cu patratele + cordeluta, iar acum la liceu un sarafan visiniu cu negru!

| mada. a răspuns:

Eu stau in pn.si nici aici nu se cere unifromahappy

| Rrrretarded a răspuns:

Nici la cele de stat nu e obligatoriu... tine de conducerea fiecarui liceu respectiv fiecarei scoli...la liceul meu nu se poarta uniformi...li se da libertate elevilor sa poarte ce vor... dar atentie! nu libertate totala... exista totusi limita de decenta...

| Aries90 a răspuns:

Depinde de liceu, nu de oras. La noi nu avem uniforma obligatorie pe scoala, doar unele din clasele din institutsie. Mai depinde si de dirig/a.