| Ciovy a întrebat:

Am cautat pe net dar nu am găsit răspunsul. O camera de supraveghere care filmează, are lentila de 2.8 mm ce suprafață filmeaza în orizontal și vertical dar o camera de supraveghere cu lentila de 6 mm ce suprafață filmeaza în orizontal și vertical?

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Suprafata filmata de o camera de supraveghere cu lentila de 6mm este mai mica decat suprafata filmata de o camera de supraveghere cu lentila de 2.8mm. Cu cat este mai mare numarul de mm al lentilei, cu atat unghiul de vedere este mai restrans si se acopera o suprafata mai mica, dar se poate face un zoom mai bun si se pot observa mai bine detaliile.

| sierra1 a răspuns:

La ce distanță? cred că te-am mai intrebat asta de "ț" ori