| justme_2041 a întrebat:

Am citit ca de fapt pe Miley cyrus o cheamabig grinestiny Hope Cyrus
si de unde ii se zice miley? fundita

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Da.numele adevarat al cantaretei este Destiny Hope Cyrus.Sau mai bine zis a fost. Cand au inceput sa se difuzeze serialele Hanna Montana toti oamenii(mai ales fanii) ii spuneau Miley, numele ei fiind destul de greu (sa spun asa desi u cred ca e cuvantul cel mai potrivit) de retinut numele ei adevarat.Asa ca singura ei optiune era sa isi schimbe numele si chiar asta afacut. Sper ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Da, stiam de mult care e numele ei adevarat.
mileyvn de la smiley(zambet) si i se zice asa pentru ca in copilarie zambea tot timpul!

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Cand a inceput sa se difuzeze Hannah Montana, numele personajului era de fapt Zoe Stewart, insa ei i s-a parut ca Miley suna mai bine. asa ca numele personajului a fost schimbat dupa dorinta ei si toata lumea, incluziv cei de pe platou si fanii o stiai drept Miley. acum cativa ani ea a decis sa-si schimbe numele in Miley si oficial ( adica in acte). asta s-a si intamplat si acum numele ei este, asa cum s-a obisnuit toata lumea, Miley Cyrus.

| LNK a răspuns:

Salut!
O cheama Destiny Hope, dar cand era mica i se spunea Smiley pentru ca zambea tot timpul. Dupa, i s-a spus Miley si asa i-a ramas numele.
Pa-pa! happy