| Andreasx a întrebat:

Am cumparat 2 bilete de autocar de la my bus by europa travel si nu mai pot pleca cand am stabilit(parintii mei avand grave probleme de sanatate).imi mai pot recupera banii pe bilete daca ma duc maine? Sunt 450ron...

Răspuns Câştigător

CAP.I ANULAREA
1.Pentru a anula un voucher de calatorie se trimite un email catre office@mybus.ro in care se mentioneaza codul rezervarii, numele si prenumele calatorului,
numarul de telefon, data si ora plecarii in cursa, iar in cazul biletelor online contul unde se doreste returnarea contravalorii.
2. Voucherul de calatorie poate fi anulat cu minimum 14 zile lucratoare inainte de data plecarii cu acordul in prealabil al MyBus, fara penalizari.
3. Pentru solicitariile facute cu mai putin de 5 zile lucratoare inainte de calatorie, se percepe o taxa de penalizare de 50% din valoarea biletului.
4. Solicitarile pentru anulare cu mai putin de 72 ore inainte de ora calatoriei nu vor putea fi luate in considerare, penalizarea fiind de 100%.